Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ausztriában, Németországban...

Ausztriában, Németországban vagy Svájcban élők! Mióta éltek kint?

Figyelt kérdés
Könnyű vagy nehéz volt a kijutás?

2016. nov. 3. 05:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Németországban élek. Hát az irgalmatlan mennyiségű herce-hurca az elején megvolt, amibe lehetett, abba belekötöttek. Aztán ment az egymásra való mutogatás, hogy A hely azt mondta ezzel B helyre menjek, B hely azt mondta ilyenről nem is hallottak még, szóval szerintük keressem fel a C helyet, C hely azt mondta, hogy mit akarok én itt ez az A hely dolga, visszamentem A helyre, azt mondták, hogy beszélnek a B hellyel, mert ez az ő dolguk, aztán B hely küldött egy meghívót, hogy megbeszéljük és a végén kiderült, hogy annyit kellett csinálnom, hogy aláírok náluk egy papírt. Ez kb 2 hétig tartott. 2 éve élek itt.
2016. nov. 3. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Édesapám 4 éve él Németországban. Kijutni könnyű volt, miután végre rávette magát, hogy elinduljon. Vendéglátásban dolgozott egész életében, így kint is. A munka mellé biztosítják a lakhatást is, valamint napi 1 kajálást az étteremben.

Elég jól él odakint. Engem még sok minden az országban tart, de ha tudnám, hogy ugyanekkora szerencsém lesz mindennel, én is mennék.

Egyébként a családom nagy része Amerikában, Angliában, Németországban vagy Ausztriában lakik. A német és osztrák rokonok élnek a legjobban és nekik volt a legkönnyebb új életet kezdeni kint (pedig ők a gyerekeket is vitték magukkal)

2016. nov. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Három éve élek Svájcban - nem volt egyszerű kijönni, a helyi cégeket a kelet-európai munkatapasztalat nem nagyon hatotta meg, úgyhogy be kellett iktatnom előtte egy évet Ausztriában.


De azután, hogy lett munkám, ment minden mint a karikacsapás, pikpakk elintéztem a tartózkodási engedélyt, lakást is szereztem egy hónap alatt.

2016. nov. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Öt éve élünk Németországban. Kijutni könnyű volt, igazi kaland...

Feleségemmel bepakoltunk az autóba egy rahedli átmeneti ruhát, a nyers étkezéshez szükséges felszereléseket, magunkhoz vettük a megmaradt 600 €-nkat, és nekivágtunk. Mindketten 50 fölött, nyelvtudás nélkül. Három hétbe telt (fekete) munkát találni, és az első hat hétben az autóban laktunk. Addigra viszont összejött a kaucióra való, és miután lakást béreltünk, el tudtunk helyezkedni legálisan is. Ideje is volt, mert közben hidegre fordult az idő. Amikor hazajöttünk meleg ruhákért, akkor intéztük a kitelepüléshez szükséges hivatali dolgokat.

2016. nov. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

November végén lesz 1 éve, hogy kint élek Németországban.

A párom tavaly március óta. Ő hozott ki engem ide. Szóval a kijutás könnyű volt.

2016. nov. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi Ausztriaban elunk par honapja. 40 folott, nagyobb gyerekekkel jottunk ki. Kijutni nehez volt, sok a hercehurca, szerintem fiatalabban, egyedulallokent sokkal konnyebb. Nem vagyunk haza, de ha tudjuk elore, hogy ilyen nehez, talan el se indulunk.

(Bocsanat az ekezetekert)

2016. nov. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!