Kezdőoldal » Utazás » Európa » Lehet felvinni ingyenesen...

Lehet felvinni ingyenesen kézipoggyászt a Ryanair járatokra?

Figyelt kérdés

Eddig úgy tudtam, hogy lehet, de most ezt olvastam az oldalukon:


Kézipoggyász


A kézipoggyásztáska kizárólag a Ryanair.com oldalon vásárolható meg, és GARANTÁLTAN*elfogadjuk kézipoggyászként az összes Ryanair járaton.


Most akkor nem vihetem a sajátomat, hanem náluk kell vásárolnom?? Mi vaaaan? Ezt nem értem.


2016. nov. 4. 15:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
38%

Érdekes, nekem azt adja ugyanez a weblap, hogy "Max. 10 kg súlyú, 55 cm x 40 cm x 20 cm méretű kézipoggyász és egy, maximum 35 cm x 20 cm x 20 cm méretű kis táska vihető a fedélzetre utasonként"


Rossz magyartanárod van, vagy a szövegértést nem jól tanították.

2016. nov. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Aki ezt a szöveget írta, az sem járt sok magyar órára, de elég belegondolni, hogy mennyire tűnne életszerűnek az, ha csak egyentáskával lehetne repülni.
2016. nov. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Szövegértelmezés látom nem nagyon megy. 1 db, megfelelő méretű kézipoggyász felvihető! Azonban a Ryanair is árusít saját táskát, ami méretben teljesen biztosan megfelel, és felvihető! DE!!! Viheted a sajátodat, ha a méretnek megfelel. Hol olvastad hogy csak azt lehet felvinni amit megveszel? Hol?

Ezért tart itt ez az ország sajnos. Olvasni tudtok, de szöveget értelmezni azt már nem.

2016. nov. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Egészen véletlenül magyar szakos tanár vagyok, tehát a szövegértéssel nincsenek problémáim, legalábbis eddig nem voltak. Az első, nagyon okos válaszadónak üzenem, hogy én is olvastam ezt IS, de ez hol zárja ki azt, hogy az említett méretű táska KIZÁRÓLAG CSAK RYANAIR-NÉL VÁSÁROLT lehet.

Esetleg meg lehetne tanulni kevésbé szelektíven olvasni.

Pont azért találtam furcsának ezt a mondatot, mert nem igazán tudom elképzelni, hogy mindenki egyentáskával utazzon.

A kevésbé tájékozott okoskodóknak pedig jelezném, hogy az összes "fapados" szolgáltató tele van furcsábbnál furcsább kikötésekkel, tehát ezen sem lepődnék meg különösebben.

Szépen megkérek mindenkit, hogy ne okoskodjon, hanem próbáljon meg segíteni (elsősorban olyan, aki a közelmúltban utazott ezzel a légitársasággal), hiszen ez az oldal ezt a célt szolgálja.


Köszönöm

2016. nov. 4. 16:13
 5/14 anonim ***** válasza:
40%
Ja, hogy tanár vagy? Akkor mindent kéne tudnod azzal a szuperagyaddal, nem? Egyébként nekem, mint nem tanárnak elsőre is egyértelmű volt, hogy mi a helyzet. Mert olyat sehol sem ír, hogy kötelező megvenned az ő táskájukat. Vagy te olvastál ilyet? Azt kétlem
2016. nov. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

A "kizárólag" az arra utal, hogy csak az ő (náluk vásárolt) táskájukkal. A szuperokos agyammal én így értelmeztem.

Pontosan ezt olvastam: KIZÁRÓLAG! (Vagyis kizárnak egyéb táskákat a képből)

Melyik része nem érthető számodra? Nagyon szívesen leírom még egyszer.

Pontosan azt másoltam ki, szó szerint, amit olvastam.

2016. nov. 4. 16:34
 7/14 anonim ***** válasza:
Természetesen felviheted a saját kézipoggyászodat is. Az idézett leirásban nyilván a saját táskájukról gondolják úgy, hogy azt kizárólag náluk tudod megvásárolni, egyébként a GYIKben három menüponttal felette lévő korlátozás betartása mellett vihetsz akármilyen táskát vagy bőröndöt (Max. 10 kg súlyú, 55 cm x 40 cm x 20 cm méretű kézipoggyász és egy, maximum 35 cm x 20 cm x 20 cm méretű kis táska vihető a fedélzetre utasonként*.)
2016. nov. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
60%
En nem akarom elhinni, hogy te tanar vagy, raadasul pont magyar tanar. Ott az "A" a mondat elejen, ami miatt a mondat jelentese az lesz, hogy "A kulonleges, egyedi direkt nekik gyartott ryanaires kezipoggyasztaska" vasarolhato meg kizarolag naluk, nem az osszes tobbi, amivel repulni lehet.
2016. nov. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Na, akkor fussunk neki még egyszer!


Tehát, a kérdésem csupán arra vonatkozott, hogy ezzel a kiírásukkal elbizonytalanítják az átlagembert/átlagtanárt, hiszen az általuk megfogalmazott kézipoggyászról szóló mondat egy kizárólagosságra való utalás.

Az "a" határozott névelő utalhat a lehetséges két poggyász típusa(feladandó és kézi) közül a kézipoggyászra is.

Ennyit fűznék hozzá, mert egyesek kezdenek eltérni a tárgytól.

A továbbiakban Ryanair-hez intézem a kérdéseimet. :)

2016. nov. 4. 17:17
 10/14 anonim ***** válasza:
60%
Igen, kizarolag a ryanaires mintas (nem tudom milyen taska az) taskara vonatkozik, amit az "A"-val megjelolnek a mondat elejen. Nem az osszes tobbire, de ez tanarkent tovabbra sem ertem hogyan nem vilagos :D.
2016. nov. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!