Kezdőoldal » Utazás » Európa » Londoni tömegközlekedés,...

Londoni tömegközlekedés, bérletek?

Figyelt kérdés
Szeretnék vásárolni londoni busz és metró bérletet pár napra. Meg tudom ezt tenni előre online, vagy majd a helyszínen személyesen? A transport for london oldalon ( [link] csak január 2-ig engedi kiválasztani a dátumot, ha előre megvenném. Hogy járnék a legjobban anyagilag, ha 3* egynapos bérletet veszek ha jól értem kb 5 fontért, vagy ha beszerzem a heti Oyster bérletet, ha minden igaz, kb 21 fonttért? 1-3 vagy 1-4-es zónákat használnám csak. Mindenféle segítség jól jönne. Köszi

2016. dec. 3. 19:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Amit linkeltél ez csak buszra jó, metróra nem. A metró jegyek árait itt meg tudod nézni [link]

A napijegy az 1-4 zónára £9.30,

Az 1-3 zónára 7.60.

2016. dec. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen. Ahogy nézem, Oyster (photo id) kártyára nem is vagyok jogosult, mivel nem vagyok londoni lakos.

Akkor ezek szerint a legjobban akkor járok, ha valamelyik metróállomáson veszek automatából napi jegyet 9.30font/nap áron, igaz?

Jah, és most is 00:00 ig tart az adott nap, igaz? tehát nem 24 óráig érvényes a vásárlás dátumától, hanem ha pl 20:00 kor veszem meg akkor 4 órát lehet csak utazni,éjfélig...?


Szeretném előre megtervezni amit lehet, ne nagyon érjenek meglepetések :)

2016. dec. 3. 20:13
 3/4 anonim ***** válasza:
Nincs paypass kártyád?
2016. dec. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A legjobban akkor jársz, ha veszel oystert (nem fényképeset.) Ehhez nem kell londoni lakosnak lenni, bárki vehet. Ezzel érvényesek az árak, amit írtam. Az oyster 3font, ezt vissza tudod váltani ha elutazol. Ha nem veszel oystert akkor travel card-ot tudsz venni de az drágább (ez lényegében a papír alapú jegy)

A napijegy naptári napra szól, nem 24 órára.

2016. dec. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!