Kezdőoldal » Utazás » Európa » Tenerifén mennyire drága a...

Tenerifén mennyire drága a taxi, illetve a busz? Fejlett a tömegközlekedés? Melyikkel érdemesebb menni a reptérről a szállásra? (15 km)

Figyelt kérdés
A szállás 15 km-re van a reptérről, szívesebben mennék taxival, de az áraktól függ, ha nagyon az egekben van az ár, akkor busz.

2016. szept. 16. 18:12
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*reptértől
2016. szept. 16. 18:14
 2/11 anonim válasza:
57%
Szia! :) Mikor én voltam Tenerifén (2013) én kocsit béreltem, ugyanis ha egyszer oda megy az ember érdemes körbe autózni a szigetet mert egyszerűen gyönyörű. És nem volt drága! Sokan tesznek így. Habár én csak a szállásról utaztam a tengerhez busszal (hogy ne kelljen parkolni) az egyáltalán nem volt drága hasonló volt az itteni árhoz. (De ha megteheted mindenképp gondolkodj inkább az autóban, sok sikert és sok élményt) :)
2016. szept. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Többféle busztársaság van arra, plusz több magántársaság (busz és minibusz), ráadásul külföldiek is vannak. Egy jegy, távolságtól függően, 5-10 euro között lesz személyenként. A taxi kb. 20 euro fölött lesz (nappal), de lehet több, mint a duplája is, attól függően, hogy a taxis mikor unja meg a bevételnövelő kacskaringózást a taxival. Számít rá, hogy te úgysem ismered a környéket.

Én ez ellen úgy szoktam védekezni, hogy beülve a taxiba, bekapcsolom a maroktelefonom GPS-ét és ott tartom az ölemben, mintegy ellenőrizve az utat - persze a sofőr is lássa... Ezért már a repülőgépen bepötyögöm a szálloda nevét (utcája nevét) a telefonom GPS-ébe, hogy ne a taxiban szarakodjak vele.

2016. szept. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Ez jó ötlet a taxizásnál, igen gondolom sok sofőr kihasználja, hogy nem ismerik a turisták az útvonalat. Utánanéztem az autóbérlésnek, és 4 napra 27€-ért már ki lehet venni egy autót, ez lehetséges vagy rossz helyen keresgélek? :D Azt gondoltam, hogy sokkal drágább.
2016. szept. 17. 00:42
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

Ez 4 napra túl olcsónak tűnik, máshol ugyanennyi egy napra... Majd ott helyben meglátod. Egy jó tanács: sok kölcsönző van, a többség helyi magánvállalkozás, egy-egy család vezeti, örökké a csőd szélén egyensúlyozva. Ezek tisztességtelen módon maradnak fenn. Mi történik (történhet): leadod a kocsit, nincs egy karc se rajta, teletankoltad rendesen. Leadáskor a pasas kijön, megnézi, bólogat, bementek az irodába, aláír, kezet fog, buenos dias. Hazatérve, a szabadság után 3 héttel, megkeresés jön egy spanyol ügyvédi irodától, miszerint fizess 900 eurot a tenerife-i kölcsönzéskor okozott kár miatt (letörted a visszapillantó tükröt). Egy paksaméta spanyol nyelvű irat másolatát is megkapod (dátumos, pecsétes rendőrségi papír a kár bejelentéséről, két embernek a helybeli ügyvédnél tett írásos vallomása, miszerint látták, hogy elpucoltál a kártevés után, az ügyvéd költségelszámolása, stb.

Ha van valami papírod arról, hogy a kölcsönző hibátlanul átvette - még akkor is iszonyú sokba kerülnek az ügyvédi segítség, fordítások díja, postaköltségek. Hát ha még nincs is meg az elismervény, mert a többség eldobja... Aztán a postafordultákkal a 900 euroból 17.000 lesz...

Ez, sajnos egy gyakori eljárás az üzletmenet fenntartására. A helyiek elve: fizessen a piszkosul gazdag német, angol turista, idejön minden évben - míg én sosem voltam szabadságon, a hat gyermekemnek meg nincs mit ennie... Ezért jól bejáratott eljárással (ügyvéd, tanúk) csalnak meg mindenkit, aki elég távolról jön és eléggé naivnak néz ki. Ha végül 3-4 ilyen kuncsaft fizet, abból jól megél a család...

Megoldás: csak ismert, nemzetközi autókölcsönzőtől bérelj, mint AVIS, Budget, Hertz. A többiekre rá se nézz, hiába kínálnak autót féláron.

2016. szept. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
89%
Én is az AVIStól béreltem! Tökéletes volt. :)
2016. szept. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Tenerife az a hely, ahol filléres a közösségi közlekedés, és ráadásul jó is.

Egy ilyen 15 km-es út 2 euró körül lehet. Főleg ha veszel Bonovia kártyát, jelentős engedményeket kapsz az árból, ráadásul korlátlanul átszállhatsz, meghosszabbíthatod az utadat.

Ha csak lötyögni szeretnél, tökéletes megoldás a busz. Ha az alapvető látványosságokat szeretnéd megnézni, szintén tökéletes a buszozás Bono tickettel. (Kapható a buszpályaudvarokon).

A kocsinál vedd azt is figyelembe, hogy a városközpontok fizetősek, ott nehezen fogsz ingyen parkolni.


A többit megtalálod itt (árakat is, útvonalakat is):

[link]

2016. szept. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm ismét a válaszokat.

Kedves 5. válaszoló valóban ez a 27€ gyanúsan olcsó volt. Érdekes amit írtál és elszomorító egyben, én pontosan ez a naiv típus vagyok, ártatlan arccal :D

Köszi a linket is, meg a jó tanácsokat, körbenézek-olvasgatok még alaposabban. :)

2016. szept. 19. 13:03
 9/11 A kérdező kommentje:
Látom valamelyik válasz 50-60%-ra lett pontozva, én zöldet nyomtam mindenkinek, köszi :)
2016. szept. 19. 13:04
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én most vagyok Tenerifén,a szállás 7.5 km-es távolságra van a tengerparttól. A busz 1,3 Euro/fő volt, a taxi ugyan erre a távra 9 Euro. A buszút nem hosszú, a busz légkondicionált, viszont ritkán jár. Sajnos jogsi híján a kocsibérlés kizárt volt, pedig bérelnék. :) Nem azért, mert olcsóbb lenne, mert szerintem a legdrágább megoldás, de akkor lehetne menni mindenfelé a szigeten. Na sebaj, majd legközelebb. :)
2016. szept. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!