Kezdőoldal » Utazás » Európa » Meghívtak szicíliába egy...

Meghívtak szicíliába egy hétre, mennyire biztonságos?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam hogy az egész térséget irányítja Maffia! Nem tudom,hogy ki fognak e rabolni vagy egyéb. Még nem szeretnék meghalni fiatal vagyok !
2016. dec. 22. 22:36
 1/10 anonim ***** válasza:
55%

Valószínűleg ki fognak rabolni, mert látják rajtad már messziről, hogy roppant gazdag vagy.

A maffiának meg kellenek a millióid.

2016. dec. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
6%
Lehet, hogy ki is fognak belezni...
2016. dec. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
7%
A maffia fia meg megharap és elszalad az egyik veséddel...
2016. dec. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
33%
ne szivassátok mondjuk a fiatal vagyok a halálra vicces volt nem gáz menj nyugodtan:)
2016. dec. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Carragher_x ***** válasza:
48%
Ha végül nem mész, akkor ők jönnek ide, szóval mindenképp véged van!
2016. dec. 23. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A maffia figyeli ezt az oldalt,es aki ilyet kerdez annak vége....ha itthon marad,ha elutazik akkor is!
2016. dec. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%

Soha nem foglalkozott sehol és semmikor a turistákkal. Az egész nem is úgy működik, mint a filmekben. Abban sűríteni kell, akció kell, feszültség. Olaszországban maffiával kapcsolatos gyilkosság száz év alatt összesen nincs annyi, mint egy filmben.

Ami turistákat valóban érinthet, az a zseblopás, férfiak esetében a markecolás. Persze ez sem kellemes, de ritkán hal bele az ember.

2016. dec. 26. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Előző válasz nem tudom, miért lett leértékelve, de tényleg nem érinti a turistákat. Sőt a helyieket is alig.

A maffia ott is hasonló, mint nálunk. Jellemzője az, hogy a gazdasági életre hatással lévő pénzemberek ott vannak a politikai életben, saját pecsenyéjüket sütögetik.

A gyilkosságok száma Szicíliában sem nagyobb, mint nálunk. A rendszerváltás óta majd minden évben volt ilyen jellegű. Volt, ami nagyobb vihart kavart, volt amelyik csak pár napra tett érdekessé egy lapot, tévéműsort.

2016. dec. 28. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, ne a Keresztapát és a Polipot vedd alapul. Az a korszak amikor véres nyilvános maffialeszámolások voltak, azok elmúltak.


Téged mint turista nem fognak kirabolni, mert a turizmusban is ott a maffia és nem érdekük, hogy ilyen piti rablók miatt ne utazz oda többet. Pont, hogy ott van közbiztonság.


Korrupció és ilyenszintű maffiagazdálkodás nálunk ugyanúgy van, kb. ami nálunk zajlik amiatt szerintem még a szíciliai maffia is irigykedhet.

2017. szept. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"ok

Valószínűleg ki fognak rabolni, mert látják rajtad már messziről, hogy roppant gazdag vagy.


A maffiának meg kellenek a millióid."


Így legfeljebb buta, primitív piti tolvajok gondolkodnak. Az igazi maffiozók - ha durván is hangzik - ennél sokkal nagyvonalúbbak. Nem fognak erre a "szintre" süllyedni, hanem ők a gazdasági, pénzügyi elit részeként nyernek közbeszerzéseket és közpénzeket, bevásárolják magukat, pl. a turizmusba is. Ugyanaz van ott, mint itthon. Szíciliai maffiozók sírva könyöröghetnének az itteni receptért.

2018. szept. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!