Kezdőoldal » Utazás » Európa » Svájcba vagy Norvégiába lenne...

Svájcba vagy Norvégiába lenne jobb kiköltözni?

Figyelt kérdés
2016. dec. 25. 01:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
51%

Hát ilyen alapon inkább Ausztrália..

Most komolyan, hogyan válszoljunk erre a kérdésre nulla infó nélkül?

2016. dec. 25. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Amelyiknek a nyelvet beszeled. Norvegiaba nem lehet csak ugy bevandorolni nulla tudassal, tapasztalattal. Svajcban tobb eselyed van, de a rendelkezesre allo infok alapjan maximum mosogatonak vagy utcasepronek.
2016. dec. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Életszínvonal, megélhetés, élhetőség, társadalom szempontjából. Általánosságban. Nem a nyelv ismerete a lényeg, akár németül, akár norvégul is meg lehet tanulni. Nem nyelvismeret alapján kell országot választani. Illetve nem is a bevándorlás nehézségére gondoltam.
2016. dec. 25. 16:20
 4/15 anonim ***** válasza:
Norvégiában a norvég nélkül csak kiránduló lehetsz... ahhoz meg iszonyúan drága! (viszont gyönyörű!)
2016. dec. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Viszont ha Norvégiába mennék, megtanulnék előtte legalább alap szinten norvégul, nem csak kimennék a nagyvilágba, hogy elég lesz az angol.
2016. dec. 28. 11:19
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem könnyű norvégul tanulni!
2016. dec. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Én tavasszal kíváncsiságból elkezdtem, egy nagyon alap szintig eljutottam kb 2 hét alatt. Szóval szerintem fél év intenzív tanulással teljesíthető egy középszint, főleg ha még tetszik is az adott nyelv.
2016. dec. 29. 23:40
 8/15 anonim ***** válasza:

A puding próbája az evés: majd ha pl. Trondheimben leszállsz a repülőről, és bemész a városba, és mindent megértesz amit tanultál, akkor büszkén elmondhatod hogy értesz norvégul, és én tisztelni foglak!

Amúgy katasztrófa ahogy beszélnek...

2016. dec. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Igaz, gyakorlati tapasztalatom még nincsen sem Norvégiáról, sem Svájcról. Viszont egy nyelvet megtanulni másként nem is lehet szerintem, minthogy itthon elkezded, aztán kimész az adott országba. Senki külföldi nem úgy megy oda, hogy anyanyelvi szinten beszéli az összes dialektust.
2017. jan. 2. 17:59
 10/15 anonim ***** válasza:
13%
Tanujj meg svejciű, utána segitek munkát taláni. Csak elöbb svejciű tanújj meg. Én is mióta künn vagyok azóta pörfökt beszélek svejciű meg ausztriaiúl.
2017. jan. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!