Kezdőoldal » Utazás » Európa » Irja kar meg valaki legyszi...

Irja kar meg valaki legyszi hogy mit ert a hatosag azalatt, hogy "az ellatas helye, es korulmenyei"?

Figyelt kérdés
Nemetorszagban elek,itt szeretnek tovabbra is,itt dolgozom,es fogok is,volegenyem van,o nem magyar,es kell egy levelett kuldenem magyarba de nem ertem ezt az egeszet,megakarom szuntetni az ottani biztositasomat,legyszi irja mar meg valaki hogy mit is kell pontosan a levelbe irnom! Koszi a valaszokat.
2016. dec. 29. 22:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Bocsánat, de ez így számomra érthetetlen. Van valami linked, hogy mit kell kitölteni?

Sajnos az írásod alapján nem egyértelmű.

2016. dec. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nagyon bonyolult es meglepo modon bizonyitanod kell, hogy van hol laknod, es van mit enned, mert van jovedelmed (es mindez hol es milyen forrasbol vagy jogalapon tortenik).
2016. dec. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Bocsi ha ertelmetlenul sikerult,kisse zavart voltam tegnap.

Szoval,van bejelentett lakhelyem,sajnos munkam mar nincs,volt,de folmondtam,unnepek utan fogok majd dolgozni ujra,egy masik helyen. Szoval,van adoszamom is,es megakarom csinaltatni ezt a kulfoldi egeszsegbiztositot,de addig nem lehet,amig a Magyarorszagit meg nem szuntetem,es ezt jelenleg csak levelben tudom megtenni,mert nem tudok,es nem is akarok hazautazni Budapestre csak ezert!

Szoval igy mit tudok tenni ez erdekeben kulfoldon? Mert igy baromi sokat kell fizetnem majd ujra a fogorvosomnak,eddigis egy vagyonba van. Egy gyokerkezeles stb.a vele jaro dolgok 300€ ba kerult vegul es ez 90000 ft.ha ugy vesszuk.

Szoval mit irjak konkretan a levelbe?

2016. dec. 30. 10:53
 4/6 A kérdező kommentje:
Itt azt mondta a holgy az itteni biztositonal,hogy csatoljam minden orvosi dokumentaciomat,szamlamat amim van,kulonben az eljarast nem lehet enelkul lefolytatni,meg szerencse hogy ezek megvannak.
2016. dec. 30. 10:56
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha még van bejelentett lakcímed Magyarországon, akkor csak úgy tudod felmondani a biztosításodat, ha kint valamilyen jogon (például munkaviszonyban) biztosítva vagy.
2016. dec. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
De ha van itt lakcímed, amúgy is jobban jársz, ha itthon fizeted a havi 7000 forint egészségbiztosítási járulékot, és váltasz ki hozzá EU-s kártyát. Azzal Németországban ugyanúgy igénybe veheted az ellátást, és töredékébe kerül, mintha ott fizetsz biztosítást. Több ismerősöm is él így kint.
2016. dec. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!