Kezdőoldal » Utazás » Európa » Dolgozott mar valaki kozuletek...

Dolgozott mar valaki kozuletek au pair-kent kulfoldon? Leirnatok hogy milyen volt?

Figyelt kérdés
En a nyari szunetbe szeretnek menni Spanyolorszagba vagy Nemetorszagba 2 honapra.

2016. dec. 30. 10:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem 2 hónapra nem érdemes, főleg olyan országba, ahol annyira nem fizetnek jól. Spanyolországban nem annyira jó a fizetés. Németország még úgy-ahogy elmegy. Rövidebb időre Belgium vagy Svájc a jó választás, esetleg Dánia, Svédország vagy Norvégia, itt kétszer annyi zsebpénzt adnak, mint más európai országban.

A pénzen kívül más tapasztalatot nem nagyon tudok adni, mert minden család más, szerencse kérdése, hogy kiket fogsz ki. Ha nyelvet akarsz tanulni, akkor ne magyarokhoz menj ki, mert akkor nem leszel rákényszerülve, hogy idegen nyelven beszélj. Úgy nagyjából ennyit érdemes tudni, de ha van további kérdésed, arra szívesen válaszolok.

2016. dec. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2 hónapra nem könnyű találni de megoldható. Én workawayel voltam a kanári szigeteken, máltán, meg portugáliában. Jó volt csak ugye ezzel hivatalosan nem keresel pénzt bár gyakorlatilag svarciban az is megoldható. De kezdetben ilyesmi ajánlok.
2016. dec. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Két hónapra nem nagyon vesznek fel ilyen munkára. A gyerekek mellé hosszútávra keresnek, hiszen nem jó nekik az állandó változás. Ha valakihez kötődni kezdenek (márpedig ez lenne a cél), akkor rossz azt elveszíteni. Két hónap semmire sem elég. Én biztosan nem alkalmaznék egy nyárra au-pairt.
2016. dec. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne hallgass a többiekre, Spanyolországban nagyon sokan keresnek au pairt csak a nyári szünetre. Tapasztalatból beszélek, mivel előző nyáron Spanyolországban voltam au pair. 2 hónapot és egy hetet voltam ott. Németországról nem tudok, de Spanyolországban fogsz tudni találni au pair munkát, de csak abban az esetben ha tudsz spanyolul is, de főképp angolul, mert szinte az összes család azt szeretné, ha angolul beszélnél a gyerekekhez, hogy gyakorolják az angolt.


Ha érdekel bővebb beszámoló, akkor írj nyugodtan privát üzenetet, szívesen mesélek :)

2016. dec. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Déliek lazábbak ott egyszerűbb rövid időre munkát szerezni de ott az angol nyelvtudás elvárás mert sokszor az is feladat hogy angolul tanítsd a gyerekeket, máshol körülményesebb de sehol nem lehetetlen. De sok pénztre ne számíts. A legtöbb helyen szállás+ ellátást kapsz csak a melóért de cserébe mondjuk nem heti hét nap csak 4-5. Ahol fizetnek ott is havonta pár száz eurót max.
2016. dec. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Németországban csak 6 hét a nyári szünet az iskolában, így valószínűleg kisebb az esélye, hogy 2 hónapra keressen valaki au-pairt. Jellemzően 1-1 évre keresnek inkább au-pairt. Kivétel persze akadhat.

Amennyiben hivatalosan mész ki külföldre au-pair-ként dolgozni, akkor előtte nézd meg az adott országban mi a korhatár, esetleges intéznivalók.

Én anno Belgiumban 450 eurót kaptam havonta és 26 év volt a korhatár.

2016. dec. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat :) En foleg azert szeretnek menni hogy jobban menjen az adott nyelv ugyhogy nem gond ha keveset fizetnek. Meg majd utananezek hogy lehetne e a ketto kozul valamelyikbe menni csak 2 honapra meg hogy mik az egyeb feltetelek.
2016. dec. 31. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!