Kezdőoldal » Utazás » Európa » Van itt olyan aki kiköltözött...

Van itt olyan aki kiköltözött németországba úgy hogy nem tudott németül?

Figyelt kérdés
Mennyi idő volt megtanulni? 15/L

2017. jan. 28. 11:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Volt osztálytársam költözött ki németbe. Előtte 6évig tanult németet és költözés után ~2évnek kellett eltelnie, hogy 98%-osan értsen mindent. A német egy borzasztó nehéz nyelv.
2017. jan. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha kíváncsi vagy még szívesen válaszolok a kérdéseidre (privátban). :)
2017. jan. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én. 1,5 év után középfokúztam. A heti 1,5 órás VHS kurzusra jártam, mellette dolgoztam (gyárban, németekkel körülvéve). Előtte egy szót sem beszéltem németül, de felsőfokon svédül ami némileg segített a német tanulásában.


Hozzátenném, hogy akinek 6+2 év kellett a nyelv felsőfokú értéséhez, az vagy nagyon rossz nyelvérzékű vagy egyszerűen lusta.

2017. jan. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Általános iskolás 6-os szintről beszélünk. Nem külön tanárról meg egyéb dolgokról.
2017. jan. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Jovőre szeretnének a szüleim kiköltözni és én még csak most kezdtem em tanulni (külön órákkal, mert az iskolába nincsen) és nagyon nem megy...
2017. jan. 28. 20:29
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
50-en is túl voltam, mikor a nejemmel fogtuk magunkat és nekivágtunk a nagyvilágnak. Németben kötöttünk ki. A koromból kifolyólag a mi időnkben nem angolul kellett tanulni, hanem oroszul, így még az a mankó sem volt meg. A feleségem gyerekkorában kétnyelvű iskolában járt, neki volt némi alapja, nekem semmi. De azért elboldogultunk, és mivel a szükség úgy hozta, rohamos gyorsasággal ragadt ránk a nyelv.
2017. jan. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

1-2 év kell ahhoz, hogy nagyjából mindent megérts és a többiek is megértsenek téged. Én is jártam itt nyelviskolába, tény, hogy vannak olyanok, akik 6 hónap és napi 4 óra német után még mindig semmit sem tudnak, de ők nem is akarnak megtanulni. Ha ott az akaraterő, akkor 1-2 év elég.

Eleinte nekem is sok problémám volt, hivatalos ügyeket próbáltam angolul intézni, de senkinek sem tetszett. Azóta eltelt 2 év és minden ilyen dolgot egyedül meg tudok oldani németül.

Mondjuk van egy munkatársam, aki német származású, de olyan furcsán beszél, hogy a német anyanyelvűek sem értik őt mindig. Vele még mindig bajlódik így 2 év után, mert csak minden harmadik szavát értem meg.

2017. jan. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!