Kezdőoldal » Utazás » Európa » Tallinnból (Észtország)...

Tallinnból (Észtország) egyszerűen át lehet jutni Oroszországba? Szentpétervár lenne a cél.

Figyelt kérdés
Autóval elmegyünk Tallinnba, és tervbe van, hogy onnan szintén kocsival átmegyünk megnézzük Szentpétervárat. Útlevél gondolom kell, és a vízummal mi a helyzet? Kell oda? Ha igen, akkor olyat hol lehet szerezni? Szentpéterváron könnyű parkolni, milyen a forgalom? Szivatós a határ? Egyáltalán érdemes átmenni oda?

2017. febr. 4. 14:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy kell vízum. Oroszországba kell. Én Tallinnban csináltattam, de nekem volt észt személyim, ami úgy emlékszem, kellett hozzá, illetve egy hét volt, amíg elkészült, és 70 euróba került.


Én busszal mentem, Narván keresztül, és a határon kétszer ellenőriztek a buszon, illetve kétszer le kellett szállnunk és egyesével ellenőriztek le. Az útlevelemet (és azzal együtt az arcom) nagyon, értsd nagyon, megnézték. Ki kellett tölteni egy plusz lapot is másolattal, amit oda-vissza lepecsételtek.


Nekem úgy tűnt, nagy a forgalom, de mondjuk én a belvárosban laktam, az egyik legforgalmasabb úton.


Szerintem érdemes átmenni, de csak akkor, ha van elég időd megnézni mindent, hiszen a vízum drága, és két napért ugyanúgy szerezni kell egyet, mint egy egész hétért. Én elkövettem azt a hibát, hogy csak két egész napot töltöttem ott, ami nagyon kevés volt.

2017. febr. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem mennék autóval. Nincs messze 5 óra, de borzalmas a forgalom. Mehetsz, busszal, vonattal és hajóval is. Vízum kell, szerezd be otthon, bár EU-s útlevélel megcsinálják Tallinnban is, de ha nem akarsz vagyonokat fizetni, akkor legalább egy hét.

Emlékem szeint hajóval belehet menni Szentpétervárra vízum nélkül 3 napra, de pontosan nem tudom, hogy Tallinnból is indul-e ilyen hajó. Helsinkiből igen. (St.Petersburg line).

2017. febr. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én igaz repülővel megyek, de igen kell vízum. Egy felnőttnek 25.000-27.000 között van, már nem emlékszem pontosan. Amúgy a konzul oldalát nézd meg, ott minden le van írva.
2018. febr. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!