Kezdőoldal » Utazás » Európa » Angliába költözés?

Angliába költözés?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, és imádom Angliát, jártam háromszor is kint, nagyon jól beszélem a nyelvet, de félek, hogy nem tudnék ilyen későn már beiileszkedni. Imádom a családomat és a barátnőim nélkül már nem is léteznék, így rosszul érzem magam, ha egyedül vagyok. Persze, esetleg valaki megszán kint engem, de az sosem lesz olyan barátság, mint az itteniekkel. Emellett van barátom. Évekig sóvárogtam utána titokban, mire összejött a dolog. Ő életem első szerelme, képtelen lennék itthagyni őt is annyi idő után. Annyira jól érzem most magam, végre teljesnek. Mindenem megvan, amire szükségem van.

Mindenképp itthon szeretnék leérettségizni, és csak utána mennék angol vagy amerikai egyetemre, mert akkor már idősebb és érettebb leszek, érzem. Akkor mindenki megy a saját útján, de még a tinéndzser korban érzem, hogy megtörnék a nyomás alatt.

Szerintem nem tehetnék semmit, de valahogy nem tudok elfogadni a helyzetet. Hogyan gyűrjem le magamban az érzést, hogy mindenki, akit szeretek, itt kell hagynom?



2017. máj. 2. 15:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tűnik, hogy neked már a külföld gondolatától is honvágyad van!

:)

2017. máj. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Komolyan mondom nem értem a problémádat. Szóval te magad akarsz kimenni külföldre, senki sem kényszerít, de nem akarsz kimenni külföldre. Nem értem. Én a költözés előtti egy évben olyan voltam, mint akinek hangyák vannak a gatyájában. Alig bírtam kivárni, hogy végre eljöjjön a nap, amikor kiköltözök. Pedig én is otthagytam a családomat, akikkel nagyon jó a kapcsolatom.
2017. máj. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem. Nekem nem külföldtől van honvágyam, mert nem egyszer jártam kint, szeretk utazni, hanem a hosszútávon elhagyni mindenkit. Max egy hónapra.

Szeretnék EGYSZER kimenni, de nem most. Meg van az életem, végre évek alatt összekotortam magam, most minden sínen van. A szüleim fejébe jött létre az ötlet, hogy költözzünk ki, az enyémben majd az ÉVEKKEL későbbi továbbtanulás.

2017. máj. 2. 16:32
 4/10 anonim ***** válasza:
Még korai ebben gondolkozni főleg ha valójában nem élni/tanulni akarnál Angliába hanem inkább csak a turistázás vonz. Majd az utolsó évedbe gondolkozz ezen. Januárig kell jelentkezni tehát ne az érettségi után tedd meg. Ha az utolsó évedben tényleg ez a vágyad akkor hajrá UCASon kell jelentkezni. Egyenlőre nézz utána az egyetemeknek meg a szakoknak.
2017. máj. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
De lehet, hogy érettségi előtt már kiköltözünk :D ez az egészben a bibi.
2017. máj. 2. 17:04
 6/10 anonim ***** válasza:
Jó lenne ha meggyőznéd őket hogy ne. Más rendszer van később kezdenéd az egyetemet mint az otthoniak. Én ismerek szintén magyar csajt aki magántanuló lett otthon még angliába élt.
2017. máj. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Velem is ez volt, csak mi végül kiköltöztünk. Meg is bántam, tönkretett lelkileg. Most minden erőmmel azon vagyok, hogy visszamenjek. (Csak én nem Angliában vagyok.) Most 16/L és több mint 2 év alatt nem tudtam ezt megszokni...
2017. máj. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Engem anyám 14 évesen vitt ki Angliába. Német tagozatosként egy szót sem tudtam angolul. Elballagtam a suliból, és szeptemberben egy olyan iskolában ültem, ahol egy magyar sem volt, és csak angolul beszéltek. Hónapokig nem éreztem jól magam, hazavágytam. De eltelt azóta 11 év. Még mindig tanulok (utolsó éves vagyok) de dolgozom. Ma már nincs az a pénz, hogy hazaköltözzek. Jó itt.. Az otthoni barátok is megmaradtak, mert mindig tudok velük beszélgetni, és minden évben 2 x hazamegyek, és ők is kijönnek.
2017. máj. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Azért ne nagyon halogasd, mert két év sincs hátra a Brexitig, utána nyilván nem lehet majd csak olyan símán kiköltözni.
2017. máj. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Utolsó! Az nem rajtam áll, hanem a szüleimen :D

Köszönöm a válaszokat! Meglátszik, hogy van akinek összejönnek a kinti dolgok, van akinek nem :/

2017. máj. 7. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!