Kezdőoldal » Utazás » Európa » Olaszországban milyen (élelmis...

Olaszországban milyen (élelmiszer) árakkal számoljunk, ha nyaralni mennénk?

Figyelt kérdés

Szeretnék tájékozódni, hogy a szálláson kívül mennyi pénzzel kellene készülni, ha az olasz tengerparton nyaralnánk. A magyar árakhoz képest milyen? Vagy milyen egyéb, nem élelmiszer (pl. autópálya) költség van még, amire esetleg nem gondolnánk, hogy drága?

Konkrét, bevált szálláshely ötleteket is szívesen vennék. Északon vagy a csizma hátsó részén esetleg.



2017. máj. 24. 19:30
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
Mi 2 éve voltunk Velencében, és akkor az árak kicsit drágábbak voltak mint otthon Magyarországon.
2017. máj. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%

Numbeo.com

Én kb 10-20 eurót költöttem naponta mikor Pescaraban laktam, a helyi pizzériában a legdrágább pizza 8 euro, főételek 10-15 euró volt de hatalmas adag. Szupermarketek egyáltalán nem drágábbak mint itthon, és tele van mindenfélével, friss déligyümölcsök, friss zöldségek, halak.

Persze attól is függ hova mentek.

2017. máj. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
46%
Autópálya díjjal mindenképp kalkulálni kell. Először helyet és szállást kellene találod. Közben meg lehet nézni a google maps-en hogy a közelében milyen éttermek vannak a közelben, azok étlapjai általában megkereshetők. Ha nem túl flancos helyre mész, 8-10 € körül pizzát már lehet kapni.
2017. máj. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Rendszeresen járok Olaszországba.

Ha a fő turista célpontok környékén vásároltok, az igen drága tud lenni, és ott is megy a lehúzás.

Kevésbé frekventált környékeken viszont olcsón megoldható minden. Én mindig nézem, hogy pl. a helyi melósok hová járnak kajálni.

Pl. legutóbb Firenze egyik mellékutcájában 6 Euro volt a turista menü kávéval, míg a Uffizi melletti étteremben 15 Euro volt a pizza egy kólával, és + 4 Euro volt a kávé.

Egy gombóc fagyi is 3-4 Euro.

Vagy pl. Veronában a Julietta ház utcájában 6 Euro volt a kapucsínó, míg egy mellékutcában 1 (azaz egy) Euro volt ugyanez.


Amire ügyeljetek, hogy fizetős a strandszervíz (nyugágy + napernyő) és drága a parkolás.

Tehát eleve olyan szállodát keressetek, ahol ezek MIND alapszolgáltatásként benne vannak az árban!!

2017. máj. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2017. máj. 26. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!