Kezdőoldal » Utazás » Európa » Németországban mi az h Eigentu...

Németországban mi az h Eigentumswohnung? /öröklakás/

Figyelt kérdés
Van olcsón egy panel lakás,de nem tudom mi az. Hiába olvasok utána a neten, egyértelmű választ szeretnék. Az az enyém lesz végleg? Vagy az önkormányzaté?

2017. máj. 31. 11:24
 1/7 A kérdező kommentje:
2017. máj. 31. 11:34
 2/7 mytravel ***** válasza:
Az a tied lesz, "Eigentum" az tulajdon-t jelent. Mondjuk az ár eléggé alacsony, ennek azért utánajárnék.
2017. máj. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy első írja, tulajdon.


Egyáltalán nem alacsony. Sachsen-Anhaltnak vannak olyan részei ami nagyon olcsó, mivel volt DDR-es tartomány és sok helyen nincs munka.


2 éve még nálunk, nem messze Wolfsburgtól is volt 17 ezerért, már bánom hogy nem vettem meg befektetésnek.



Viszont amit meg kell kérdezned, hogy mennyi a hausgeld. Mert felénk a 200 eurótól mehet akár 400is is, attól függően, hogy a lakóközösség hogy állapodik meg.


Meg németeknél fizethetsz ingatlanadót is, ez vagy benne van a hausgeldben vagy nincs. Szóval ezeket is számold bele illetve kérdezd meg.

2017. máj. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

HUh, köszi a hasznos válaszokat!

Akkor esetleg ha mondjuk hazaköltöznék magyarba pár év mulva,és nem kéne ez az "öröklakás" akkor eladhatnám vagy akár bérbe is adhatnám? Mert olyat is olvastam h nem lehet pl. bérbe adni. (legalábbis Otthon Magyraban)

2017. jún. 1. 00:09
 5/7 A kérdező kommentje:
Magyarban akart lenni. Siettem :)
2017. jún. 1. 00:10
 6/7 anonim ***** válasza:

Elvileg igen, bérbe is adhatod, bár ezt mindig a

lakóközösséggel meg kell beszélni szerintem.

Viszont németek az ingatlanadón felül ezt a bevételt is megadóztatják. Illetve van valami preißbremse, nem lehet bizonyos % felett eltérni a helyi átlagtól (bár ha nincs akkora kereslet akkor nem is biztos hogy érdemes.

2017. jún. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja, igen, és el is adhatod.
2017. jún. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!