Kezdőoldal » Utazás » Európa » Olasz vs Franciaország?

Olasz vs Franciaország?

Figyelt kérdés

Milyen az élet, megélhetés, emberek? Mik a különbségek, hasonlóságok a két ország között? Meg úgy minden érdekel!

Megy a pacsi a részletes válaszokért ;)



2017. jún. 5. 12:25
 1/7 A kérdező kommentje:
ja és lemaradt: Párizs és Róma a két kinézett város.
2017. jún. 5. 12:32
 2/7 anonim ***** válasza:
Párizs manapság veszélyes a sok muszlim és néger miatt. Ha észreveszik rajtad hogy túrista vagy, egyből kirabolnak.
2017. jún. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Utazni akarsz, vagy odaköltözni?

Az olaszok szerintem kedvesebbek, a franciák magasról tesznek másokra. Nekem Párizs nem tetszett, erőltetett fieszta hangulata van, "szép az élet, mi vagyunk a nagy francia művészek", ugyanakkor az utcán több a katona és a bevándorló, mint a turista meg az utcai művész együttvéve...

De Olaszországról is tudok rosszat mondani: ismerőseim mostanában költöztek haza, mert a panziójukat rekvirálták, menekültszállás lett belőle.

2017. jún. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Odaköltözni, egyetemre.
2017. jún. 5. 13:56
 5/7 anonim ***** válasza:
Párizs nagyon nem élhető város, semmiképp nem ajánlanám. Most az, hogy veszélyes, az enyhe túlzás, inkább az, hogy borzasztó zsúfolt és drága. Róma sem épp az élhetőségéről híres, de egy fokkal jobb. Ha rugalmas vagy a kiköltözési terveiddel, akkor én Franciaországot ajánlanám inkább, de nem Párizst, hanem egy másik nagyvárost: Lyon, Toulouse, Dijon, stb.
2017. jún. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Montpellier a legjobb ebből a szempontból.

A tengerparton fekszik (Palavas plage), nagyon-nagyon régi híres diákváros, és az ottaniak hozzá vannak szokva a mindenhonnan érkező, ezer nemzetiségű diáksághoz.

Én Lyonban jártam egyetemre, de az ottaniak igencsak soviniszták, és jóformán ugyanolyanok az árak, mint Párizsban.

2017. jún. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Olaszország.

Az olaszok kedvesek, közlékenyek, bár nagyhangúak, de megértetik magukat, ha kell, mutogatva (Velencében és Locarnoban is így voltunk), és kevesebb a "menekült".


A tőzsgyökeres franciák viszont maguknak valók, sokan bunkók és nem nagyon akarnak más nyelven megszólalni, Párizs környékén ráadásul sok a sznob, meg muszlim is.

2017. jún. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!