Kezdőoldal » Utazás » Európa » Van olyan, aki Venezia imádó?

Van olyan, aki Venezia imádó?

Figyelt kérdés
Sokszor voltam már Veneziaban télen és nyáron is, soha nem tudnám megunni. Hálás vagyok érte, h többször eljuttattam oda, megszállhattam ott és megtapasztalhattam milyen varázslatos kora reggel vagy késő este a város.

2017. jún. 13. 22:56
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem gagyi, de ízlések és pofonok...
2017. jún. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szeretem Velencét, kétszer voltam, egyszer három napot karnevál idején, egyszer egy hetet nyáron. De hogy Velence-imádó lennék, azt nem mondanám. Dél-Toscana vagy a Cinque Terre például sokkal nagyobb hatással voltak rám.
2017. jún. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

Nagyon nehéz kiírni, hogy Velence??

Szép-szép város, de nem imádom. Voltam kétszer, de már nem vágyom vissza. Vannak más olasz városok amit érdemes megnézni, és talán szebb is mint Velence. Pl: Róma.

2017. jún. 14. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 hollófernyiges ***** válasza:
Nekem 京都市 jobban bejön.
2017. jún. 14. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem nehéz kiírni, hogy Velence. Szándékosan írtam, Veneziát, hogy egyértelmű legyen, nem a magyar Velencére gondolok.

Tudom, hogy Olaszországban rengeteg szép hely és város van, de nekem akkor is a szívemcsücske Venezia.

2017. jún. 14. 08:17
 6/10 anonim ***** válasza:

ÉN csak egyszer voltam eddig és imádtam :)


Most Horvátországban is Rovinj volt az álmom (pont, mint Venedig :D ), de sajna nem volt értelmes helyen szállás.


Mindegy, nekem nagyon tetszett a város, a sok sikátor, minden. Egyedül a halszag nem, de hát vízi városról beszélünk - a turistákat kikerültük egérúton :)

2017. jún. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy említetted Rovinj-t, ő is egy kis ékszerdoboz, ahol az idősebbek még beszélik a velencei dialektust.

Igen, Velencében el kell fogadni, hogy van egy kis hal- és csatornaszag. Nem kicsi városka, mint amilyennek gondolná az ember, lehet benne rendesen barangolni, eltévedni a sikátorokban.

2017. jún. 14. 16:04
 8/10 anonim ***** válasza:

Sokszor jártam már Velencében és mindig nagyon tetszett.

De azóta már bejártam Toscánát, és ahogyan fentebb írta valaki, "Toscana vagy a Cinque Terre például sokkal nagyobb hatással voltak rám".

Neked is javaslom, hogy utazzál el másfelé i, mert Olaszország gyönyörű!!

Cinque Terre:

[link]

2017. jún. 15. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Sajnos ezeken a helyeken még nem jártam, de amugy nem ismeretlenek számomra, hallottam róluk, képeket, filmeket láttam.

Remelem sikerul mielőbb eljutnom, Toszkána mar régi vágyam.

Amugy sok helyen voltam már Oo-ban, pl. San Marino, Róma, Costiera Amalfitana, Matera, Sardegna, Eolie szigetek, Sicilia.

De gondolom Georgia Clooney sem véletlenül választotta esküvője színhelyéül Veneziát......pedig tényleg sok más szep hely van.

2017. jún. 15. 07:05
 10/10 anonim ***** válasza:

Olaszországot egyszerűen nem lehet megunni, annyi szépség és művészeti érték van minden részén.

Velence pedig egy páratlan, gyönyörű város.

A városban egyaránt fellelhetők a mór, a bizánci, a gótikus, a reneszánsz, a manierista és a barokk építészet emlékei, melyek szerves egységet képezve alakították ki Velence ma ismert képét.

A hidakról, a hajózható utcákról és a gondolákról már nem is beszélve.


Azután -mint az első "legagyizó" hozzászóló- a maga kulturálatlan bunkóságával leszólja az egészet. Szerencsére nem az ilyen panelprolik véleménye számít, akiknek a laminált padló és a zikea bútor a maximális "művészet" amit még képesek felfogni a 10-es IQ-jukkal.


A G. Clooney villája a comói tónál van, és talán nem véletlenül...

2017. jún. 17. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!