Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen árak vannak Prágában?...

Milyen árak vannak Prágában? Szerintetek jobban jövök ki anyagilag ha itthon bevásárolok előre?

Figyelt kérdés

Júliusban megyünk Prágába 5 napra az ottani árakra lennék kíváncsi. Mennyibe kerülnek az élelmiszerek az itthoni árakhoz képest? Mennyibe kerülnek az éttermek? Ha ismertek jó éttermeket akkor szívesen fogadom az ajánlásokat. A szálláshelyünkön nem lesz hűtő, és a kocsiba cuccok így is csak neccesen fognak beférni. Esetleg ismertek olyan "kocsmákat" amiket mindenféleképpen érdemes lenne meglátogatni?

Válaszaitokat előre is köszönöm



2017. jún. 18. 17:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem értem: ha nincs hűtő és a kocsiban is kevés a hely, akkor hogy akarsz 5 napra előre bevásárolni?
2017. jún. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
#1 A lábamhoz is tudok tenni egy táskát de ha nem muszáj inkább kihagynám. Például a konzerveket és az extrudált ételeket legjobb tudomásom szerint nem kell hűtőbe tenni.
2017. jún. 18. 17:31
 3/11 anonim ***** válasza:
31%
Jól tudod... Viszont semmi értelme hazait enni egy külföldi utazás alkalmával. Az ilyet sosem értettem. Ha nincs napi 2000 forintnyi koronád kajára, akkor ne menj nyaralni, ennyi...
2017. jún. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%

"Imádom" az ilyen megmondó embereket:

"Ha nincs napi 2000 forintnyi koronád kajára, akkor ne menj nyaralni, ennyi..."


De arra már nem gondol, hogy korántsem biztos, hogy a kérdező egyedül megy- ha 2 felnőtt és egy gyerek megy, akkor azért már jelentős tétel lehet 1-1 étkezés.

Bár azzal én sem értek egyet, hogy egy 5 napos útra "feltankoljunk". max annyit szoktam csinálni, hogy viszek egy jó nagy dobozt rántott húst vagy fasírozottat az útra, azt tart, ameddig tart... :-)


Kérdezőnek: ha olyan országba megyek, amiről fogalmam sincs, hogy milyen étel árak vannak, akkor alkalmazok egy trükköt: Lidl szinte mindenhol van, ezért beírom a keresőbe, hogy lidl és utána az országnév rövidítését: jelen esetben lidl.cz. Ezután már csak lapozgatni kell az online újságot és kb-re néhány árat megtudhatsz :-)

2017. jún. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
12%

Én meg imádom az ilyen rántotthúsos szendvicset gyártó,1 hétig toroskáposzta konzerven élő "nyaralókat".......ja a csalamádét otthon ne hagyd!


Egyebkent meg numbeo.com

2017. jún. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Oké, akkor vonatkoztassunk el a személyeskedésektől...

Tisztelettel kérdezem: miért nem lehet meghagyni a másik embernek a SZABADSÁGOT? Az "élni és élni hagyni"-t?


Van, aki feltankolva megy és kimarad a nemzeti kaja (ezzel kevésbé értek egyet), van, aki visz is, de helyi ételt is eszik és van, akinek sok pénze van és nem számít, hogy egy étel 10 euro és 3-4 tagú a család. de hogy valaki azért ne menjen sehová, mert nem tud/akar beülni valahová és kajára költeni a pénzét ahelyett, hogy múzeumokba,stb. menne...


Sokfélék, sokszínűek vagyunk - fogadjuk már el a másikat olyannak, amilyen.


Amúgy meg nem értem, miért kellett nekiugrani a kérdezőnek, hogy ha nincs pénze, maradjon otthon, hiszen ezt írta:

"Ha ismertek jó éttermeket akkor szívesen fogadom az ajánlásokat."

2017. jún. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mi Bp-ről mentünk, nem láttam jelentős különbséget az árak közt.
2017. jún. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Bar tobb, mint 2 eve jartam Pragaban, en nem emlekszem hogy az uzletekben oriasi kulonbsegek lettek volna a magyarorszagi arakhoz viszonyitva. Az ettermek a kozponti es felkapott reszeken nyilvan dragabbak, de ha valakinek van kedve/turelme setalni ket-harom utcanyit a zsufolt turistautcaktol, egesz barati aron tud etkezni.
2017. jún. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mi 14-ben voltunk az árak kb. mint itthon, a kocsmák, éttermek meglepően olcsók voltak (persze nem a Károly-híd mellett).
2017. jún. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Akik értelmes válaszokat adtak azoknak köszönöm. Akik viszont csak utazási szakértőt meg "én megmondom mit csinálj"-t jöttek a neten játszani azok meg inkább menjenek a búsba. Ha ennyire érdekel titeket 5-en megyünk haverokkal, minden napra be van tervezve egy helyi étterem amit ajánlottak nekünk. Viszont nem akarom a

"Híres Cseh" tonhalat,gombát,heringet,csalamádét(nem viszek magammal inkább majd veszek ott, a káposztához) stb. megvenni ha itthon olcsóbb lenne mert amit ezzel megspórolok azon lehet tudok venni még néhány korsót vagy valami értelmeset.

2017. jún. 20. 18:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!