Kezdőoldal » Utazás » Európa » Isztriai részre megyünk...

Sas28 kérdése:

Isztriai részre megyünk autóval és szlovénián keresztül tervezzük viszont a szlovén-horvát szakasz között van egy rész ami nem autópályán megy. Ismeri-e valaki arra felé az utat (E751), Mennyire nagy emelkedők vannak, mennyire jól járható?

Figyelt kérdés
2017. jún. 19. 00:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Vannak elég jó kis emelkedők meg lejtők!mondjuk én nem erre mennék mert rettenetesen lassan járható!

Én a 11-es utat ajanlanam!

2017. jún. 19. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kopertől még tovább? 111-es út? ott nincsenek olyan emelkedők? Szlovéniában egyszer már megszívtam egy nagy emelkedővel, 18%-os volt az autó meg ment szervízbe...
2017. jún. 19. 07:23
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Koperből délre indul a 11-es út!Salara az első falu utana Paderna stb az utolso Dragonja!

Egyebkent szezonban ez az út is rogyásig van,van hogy csak araszolni lehet de még mindig gyorsabb mint végig autokazni Izola Portoroz stb partmenti varosokon a nyári csúcsban!

2017. jún. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy kis emelkedőtől is szervízbe kell vinni egy autót, azt nem nevezném autónak és eleve nem indulnék el vele!

Főleg nem az Isztriára!

2017. jún. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor ne nevezd autónak. Egyszer azért próbálj ki egy 18%-os emelkedőt megpakolt kocsival. Utána beszéljünk róla
2017. jún. 19. 13:27
 6/7 anonim ***** válasza:
Mar ne haragudj de egyebkent én sem tudom mit vagy úgy oda egy 18%-os emelkedotol..........mentem én már 24%-os emelkedőn is egy hugyos 1.2-es 60lovas puntoval,azt mégsem volt semmi baja......raadasul meg ha te illetve az autod is ennyire emelkedő fóbiások vagytok akkor pont nem tudom mit keresel az isztrian......mert szinte egy méter egyenes szakasz sincs rajta....
2017. jún. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Egyszer azért próbálj ki egy 18%-os emelkedőt megpakolt kocsival. Utána beszéljünk róla"


Hát beszéljünk!

Otthon vagyok a témában, mivel az időm jelentős részét H.országban töltöm.

Viszont az is igaz, hogy normális, kiváló állapotú és biztonságos autót használok, melynél fel sem merülhet kérdésként holmi emelkedő.

Viszont!

Rengeteg idős (30-40 éves) autó fut még Horvátországban. Pl. öreg Yugok, Zastavák, régi Fiatok, ezeréves Renault 4-esek stb...

...és évtizedek óta szinte kizárólag csak ilyen utakon használják őket.

Ha néha lemennél a pályáról akkor láthatnád, hogy sokszor olyan elképesztően meredek utakon közlekednek a helyiek, amelyek közelebb állnak a függőlegeshez mint a vízszinteshez.

Azt már csak mellékesen teszem hozzá, hogy nem csak meredekek, de sóderes, keskeny, kanyargó, szakadékokkal szegélyezett védőkorlát nélküli utak ezek, melyeket a helyiek naponta többször is megtesznek a pl. a 40 éves szakadt Renault négyeseikkel.


Ezek után igen kíváncsi lennék arra, hogy milyen kocsival is indulsz útnak, ami egy pici emelkedőtől bekrepál??!

2017. jún. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!