Kezdőoldal » Utazás » Európa » Aki járt már Velencében adna...

Aki járt már Velencében adna pár tippet?

Figyelt kérdés

Hello! Idén lesz a 10.ik házassagi évfordulónk,és szeretnénk megünnepelni magunkat a férjemmel 😀❤.

Velencébe szeretnénk elmenni egy hétvégére,de semmi felhajtás,luxushotel,vagy ilyenek...


Péntek délután indulnánk,és forgalomtól függően kb este 8:00 érkeznénk,talán később.(Ausztria/Bécsből indulnánk)


Nem tudom hova foglaljak.Nem kimondottan Velencei szállás érdekel. Jesolo,vagy akármelyik közeli település megfelelne.

Sőt legszivesebben nem is foglalnék,inkább tök spontán legyen az egész.Olyan rég nem voltunk már spontánok,a gyerekek miatt 😉. Most viszont nagymamák vigyáznak rájuk,hogy kicsit lehessünk kettesben .

Szóval 2 éjszakára kellene szállás.Elképzelhető,hogy csúcsszezon közepén aug.4-5.este 8 kor megerkezunk egy hotelbe/panzioba 0 olasz tudással,és szállást kapunk??? 😂

Jajj annyit beszélek...

A kérdések igazából,hogy:

*mire állítsuk a navyt? Azaz hol szálljunk meg Velence közelében?

*Szállastól kocsival/vonattal/hajóval érdemesebb Velencébe átutazni?

*Egy egész nap elég a látnivalókra?


Minden tippet,jótanácsot örömmel fogadok.

Üdv,Betty



2017. júl. 4. 17:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Saját gépkocsival lehet utazni Jesolóba, ahol a Punta Sabbioni hajóállomáson lehet fölszállni a Velencébe menő hajóra. Mindenképpen foglalnék előre szállást, mert azután "tök spontán" az autóban alszotok majd...
2017. júl. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 spectator válasza:
87%

Kedves Betty, már küldtem egy választ, de "elszállt". Szorítok Nektek, de ne bízzátok Magatokat a spontán-ra. A net-en nézzetek körül, Velence-közeli szálláscímek ügyében. Autóval be ne menjetek a hídon át a (kb. 4000-es!) parkolóba. Keserves tapasztalatom, h. reggel sok önkéntes, v. borravalós közlekedésirányító akad, de estefelé, mikor az ember visszaindulna a szállására, sehol teremtett lélek. Az autósok tülekedve, igyekezne a hídra, ha ismered a kifejezést: kész "bottleneck". Szóval nem bemenni. Én Jesolóban voltam, viszonylag megfizethető, és félóránként indul motorcsónak V-be. Kb. ennyi ideig tart az út is. A városban vízibusszal lehet közlekedni. A csónakázás drága luxus! Ha napközben megéheztek, sok kis pizzéria van, és itt pehelykönnyű nagy adag sajtos spagettit lehet megfizethető áron kapni. Sajnos "beülni" valahova, az meggondolandó... Padon üldögélve "hazait" enni, inkább ne, nagyon kiútálják érte az embert. Hűsölni be lehet menni valamelyik palotácska udvarába, ez önmagában is élmény.

Megnézendő:

Szt. Márk tér és székesegyház. Érdemes az óraütést kifogni

Doge palota. Ennek az erkélyére érdemes és szabad (volt az én időmben) kimenni. Az ajtónállót azért fizetik, hogy nyitogasson, nem kell borravaló.

Canale Grande a Rialto híddal.

Ca d Oro. Ezt a szemközti partról érdemes megcsodálni, nekem a legjobban ez tetszett.

Még két tipp: Vigyetek egy Itália v. Velence útikönyvet Magatokkal. Van angolul egy könyv: valami olyasfajta a címe: Európa napi 20$-ért. Igen hasznos, és praktikus, persze itthon kikölcsönözve.

Szívből kívánok jó utat, és ha van még kérdés, szívesen válaszolok.

2017. júl. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat😊

Még van egy hónap amíg megyünk,mindenképp foglalok szállást,és egy cetlire kiírom a látnivalókat.

Minden nyaralásunk gyerköcökkel előre meg van tervezve,mindenen parázok,ezért irtam,h lennék már spontán,de természetesen nem felelőtlen.

Üveg borocskát,pezsgőt viszunk itthonról,sőt reggelire is ezt-azt😉,ezen kívül valamit bekapunk ,köszi a tippeket.Semmi lux,flancos drága helyek,éttermek. A minimumból szeretnénk ezt kihozni😊...sztem sikerülni fog. Gyerekek nélkül kicsit könnyebb spórolni 😂

2017. júl. 4. 18:54
 4/5 spectator válasza:
Ha van még egy hónapotok, és tudtok angolul, azt a 20$-os könyvet próbáljátok a Széchenyiből, vagy valahonnan kölcsönözni.
2017. júl. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ausztriában élünk,sajnos nem megoldható 😕
2017. júl. 4. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!