Kezdőoldal » Utazás » Európa » Sok Londonban élő magyar...

Sok Londonban élő magyar miért él úgy, mintha még mindig Magyarországon lenne?

Figyelt kérdés
Öt éve élek kint, ez alatt az idő alatt sok emberrel dolgoztam és laktam együtt, főleg magyarokkal, de nem csak velük. Sokféle ember volt, de az a tapasztalatom, hogy nagyon sokan nem bírnak elrugaszkodni, és kipróbálni új dolgokat. Magyar/román boltba járnak, és ott veszik meg a sokkal drágább termékeket, minthogy kipróbálják az angol sajtokat vagy felvágottakat. Csak munkába járnak el otthonról, nem is tudják, milyen látnivalók vannak a lakhelyükhöz legközelebb és nem is érdekli őket.

2017. júl. 25. 16:40
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Én pl hiába élek Budapesten, engem sem nagyon érdekelnek az itteni látnivalók. Nyilván ismerem őket, de nem ugrok el megnézni a Parlamentet vagy a Gellért-hegyet, mert minden turista azt nézi.


A kaja pedig szerintem ízlés kérdése. Mi nagyon sok kínai, thai, mexikói, olasz kaját eszünk.


Akkor most mi nem vagyunk igazi magyarok, mert nem eszünk pörköltet?

2022. ápr. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

11-es, van olyan ismerősöm, aki szerint nem, mármint, ha nem eszel magyar kaját.

Nyilván az eredeti lakóhelyed más. Egy gyulainak is unalmas a Várfürdő, de akik Londonba költöznek, azért az részben olyan, mintha nyaralni mennének, nem? (Ez az egyik volt lakótársam gondolata és szavajárása.) Mármint ha elköltözöl egy idegen országba, csak egy kicsit szétnézel, nem?

2022. ápr. 23. 14:25
 13/14 NTBS ***** válasza:
39%
Őket kell megkérdezni.
2022. ápr. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

6-os vagyok...

Nem nyaralni voltam, hanem munka kapcsán egy nemzetközi intézményben. Komoly menzán ettem, nem kétes utcai helyeken, ami a helyi dolgokhoz képest még változatos és finom is lett volna. Csak a tartósító és ízfokozó szerektől nem vagyok meggyőződve, hogy nagyon mentes lenne minden. (Itthon se, itt is gagyi kb minden amit készen kap az ember. :( ) Talán a házi koszt az, ami a legtöbb magyarnak tud hiányozni, és ezt magyar alapanyagokból jobban esik nekik, mint más nemzetéből.


Én mondjuk nem vagyok kivándorlás párti, inkább "szenvedek", pontosabban elboldogulok itthon a helyi megszokott mocsokban, minthogy más nemzet / globális multikultiság mocskában lubickoljak a "jólétben".


Ha ki kellene kényszerüljek hosszabb távra, akkor elvárnám magamtól, meg másoktól akik ezt teszik, hogy vegyék fel a helyi szokásokat, kultúrát, amire én nem lennék képes, így nem is próbálom ki, még átmeneti időre se.

2022. júl. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!