Kezdőoldal » Utazás » Európa » Montenegróból érdemesebb...

Montenegróból érdemesebb Bosznia felé hazamenni? (Békéscsaba felé)? Illetve kell-e Boszniában autópályáért díjat fizetni?

Figyelt kérdés
És ha kell, akkor lehet-e euróval? Ulcinjból megyünk. Köszi.
2017. aug. 7. 22:21
 1/5 A kérdező kommentje:
Röszke, Belgrád, Csacsak, Podrogica felé jöttünk, és rémesen hosszú volt. Ha Bosznia felé nem sokkal hosszabb (időben, nem km-ben!), akkor is inkább arrafelé mennénk, mert akkor megnézzük azt az országot is.
2017. aug. 7. 22:26
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha ez megnyugtat Bosznia felé sem rövidebb,sem km ben, sem időben. Minimális kis autópálya van Boszniában.
2017. aug. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 lencsefőzelék ***** válasza:
100%

Érdemes, Bosznia-Hercegovinában jók az utak, én eddig csak arra mentem Montenegróba (igaz, a Dunántúlról erre van közelebb). Az autópályadíj minimális, pár euró csak, bár nem is hosszú, kb. 60 km lehetett tavaly. Most már lehet, hogy átadtak még szakaszokat, mert itt 93,5 km-t ír:

[link]

Az árakat itt tudod megnézni:

[link]

A benzin is olcsó, érdemes tankolni is, tavaly 1,69 korona körül tankoltam, ami kb. feleannyi euróban. Lehet euróval is fizetni, meg bankkártyával is, de meg kell kérdezni előtte. Egy benzinkútnál sokkal drágább lett volna euróval fizetni, úgyhogy ott nem is tankoltam.

2017. aug. 8. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi Ulcinj - Podgorica - Uzice - Valjevo - Szabács - Újvidék.- Szabadka - Tompa - Mórahalom - Budapest felé jöttünk, egész napos program. 8-kor indultunk és este 10-11 felé értünk haza.


Tény egyébként, hogy Boszniában jobbak az utak, mint Szerbiában, mivel az újjáépítéskor nem spóroltak az anyaggal. De kilométerben nem tűnik jobbnak számomra, legfeljebb érdekesebb. (Nagyon izgalmas ország, szeretek arra utazni.) És ami mellette szólhat még az az, hogy Udvarnál nincsenek akkora sorok, mint Röszkénél, mégis ugyanúgy szinte végig autópályázhatsz Magyarországon. Ez lélektani szempontból nem rossz dolog egy hosszú út végén.

2017. aug. 8. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes, mert egy újabb ország, újabb kaland.

Útközben akár be is tudtok vásárolni, mert sok minden olcsóbb. Többek között az üzemanyag is.

A nagyobb helyeken kártyával tudtok fizetni, az útszéli árusoknál meg Euróban. (Ilyenkor jó, ha van nálatok apró is.)

2017. aug. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!