Kezdőoldal » Utazás » Európa » Koszovói és Albán autópályán...

Attilav kérdése:

Koszovói és Albán autópályán keresztül Montenegróba?

Figyelt kérdés

Lenne értelme ezen az útvonalon menni?

Leereszkedni az Koszovói-Albán autópályán Lezha-ig aztán onnan északra fordulni és így megközelíteni Montenegrót, jóval kevesebb a szerpentin-hajtűkanyar mint a "szokásos" -végig Szerbián keresztül- útvonalon.

Mi a véleményedtek? Jó ötlet erre menni Montenegróba?


Egy fórumon ezeket az infókat találtam:

"Mióta elkészült a koszovói autópálya, a bevált útvonal:

Belgrád – Nis – Leskovac (eddig A1 jelű autópálya) – itt letérni jobbra a 39 jelű úton – Lebane – Medveda – Medevce – koszovói határ (onnan M9 jelű az út) – Pristina – Orlata – innen R7 jelű autópálya az albán határig (Morina) – onnan rövid szakasz az SH30 jelű úton (Kukes) – onnan SH5 jelű úton tovább (Kolsh) – itt kezdődik az albán A1 jelű autópálya, ami az albán tengerpartig (Durras) megy (de lehet, hogy azóta már Morinatól indul).

Van egy opció Nis és Pristina között:

a Nis – Prokuplje – Merdare (itt a koszovói határ) – Pristina útvonal.

A Koszovóba történő belépéskor kötelezően megkötendő biztosítás (személykocsira 30 EUR [a szerbeknek 50 EUR], motorra 15 EUR), ami 15 napig érvényes. Hiába az Európára érvényes zöldkártya, Koszovóban nem jó. A határon lehet válogatni bódék között, hogy hol kötöd meg a biztosítást. Kártyával is lehet fizethetni.

A szerbeknek (legyen az határőr a magyar határon, vagy rendőr a koszovói határon) elég a magyar személyit bemutatni. A szerb rendőrök simán átengednek személyivel, hiszen a koszovói/szerb határ számukra nem államhatár, csak egy ellenőrzési pont. Tehát elfogadják az EU-s állampolgároktól a személyit is a kilépéshez és a belépéshez is. A koszovói határőrnek útlevél kell és belepecsétel. A koszovói pecsétes útlevéllel a szerb határon probléma adódhat, úgyhogy visszaútban is csak a személyit célszerű bemutatni."


Csináltam egy térképet, erre az útvonalra gondoltam:

[link]



2017. aug. 10. 18:27
 1/6 A kérdező kommentje:

Albán Koszovói autópálya angol wiki:

[link]


Magyar wiki:

[link]


Koszovói pályaszakasz:

[link]

2017. aug. 10. 18:34
 2/6 Farkas Dávid 1996 ***** válasza:
100%
Én jártam Albániában.Én Paraliából mentem Budvaba.Nagyon rosszak az utak rengeteg a bukkanó a városokban,sok helyen csinálják úgy az utat,hogy köveken rázkódva megy az ember.Én nem ajánlanám.Én egyáltalán nem láttam autópályát az országban,csak hegyi kanyargós utakat,szegény városokkal.Ott autópályának nevezik ahol egy picit jobb minőségű ez a hegyi kanyargós út bizonyos szakaszokon.
2017. aug. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem jó ötlet.

Vagy Szerbián keresztül menjetek simán, vagy Bosznián keresztül. Koszovót hagyjátok ki inkább a történetből.

2017. aug. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én voltam Koszovóban kocsival, onnan pedig Albániába mentünk. Semmi probléma nem volt, sem a határon, sem az utakon. Koszovó meglepően érdekes és barátságos hely. Nem tudom mikor mennétek, de ebben az időszakban ezen az útvonalon rengeteg koszovói és albán vendégmunkás megy haza szabadságra Nyugat-Európából, tehát a határokon meg lehet szívni elég rendesen.
2017. aug. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szezonon kívül, előszezonban gondolkodok, szeptember-október. Esetleg május-június.
2017. aug. 15. 17:17
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor nem lesz semmi gáz. Nyugodtan menjetek arra. Bár szerintem kerültök, de megéri. Prizrenben (Koszovó) álljatok meg 1-2 éjszakára, gyönyörű város. Arra figyeljetek viszont, hogy hazafelé ne errefele gyertek, mert a szerbeknél lehetnek problémák abból, hogy kiléptetek Koszovó területéről. És legyen nálatok útlevél plusz személyi is. A szerbeknek elég a személyi is, úgyhogy inkább azt mutassátok. Nem fogják jó szemmel nézni, ha meglátják az útlevélben a koszovói pecsétet. Ezek csak jó tanácsok, nem kell tőlük megijedni.
2017. aug. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!