Kezdőoldal » Utazás » Európa » Melyik biztosítót válasszuk...

Melyik biztosítót válasszuk tengerparti nyaraláshoz?

Figyelt kérdés

10 napra utazunk ketten a párommal Görögoszágba, még nem kötöttünk soha utasbiztosítást, így nem tudjuk hol lenne érdemes. Mindenképp szeretnénk műszaki cikkekre és poggyászra, (stb.).


Legtöbb helyen már vannak 10.000 Ft körül egész jók, viszont nem tudjuk mennyire megbízhatóak.


Mapfre elég sok mindenre ígér térítést és olcsóbb is, mint a többi, kicsit kamu-szagú nekem. Valaki próbálta már, esetleg térítettek már valakinek kárt?


2017. aug. 15. 11:22
 1/5 anonim ***** válasza:

A neten rengeteg összehasonlító oldal van, ha már arra adod a fejedet, hogy ilyenre költesz, hasonlítsd őket te magad össze a te saját szempontjaid alapján.

Mondjuk ha rám hallgatsz, azt a 10.000 forintot inkább elfagyizhatnád. Lévén hogy arra egyetlen biztosító nem fog neked fizetni, hogy a flancos telefonodat valaki elcseni a strandról, viszont az alapvető elővigyázatossággal sem nektek, sem a poggyászotoknak nem lesz baja.

Nektek pedig az ott az EU egészségbiztosítási kártya, gondolom azt már kiváltottad, mint gondolkodó állampolgár. Ingyen van.

2017. aug. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Van kártyánk, de az az igazság, hogy bármilyen egészségügyi gondunk lehet, esetleg baleset. Ezekben az esetekben a kártya nem ér túl sokat, az alapellátásokat természetesen megkapnánk, de hazaszállítás és hasonló dolgokra nem használható. Abban az esetben pedig nem mindegy, ha egy cápa megharap akkor a helyi kórházba szállítanak, vagy a 100 km-rel távolabbiba, ahol a kártyával el is látnak. (ez csak egy példa volt, nem cápák közelébe megyünk)

Abban az esetben valóban pénzkidobás, ha nem történik semmi bajunk, de ugyebár az a jobbik eset.

2017. aug. 15. 13:48
 3/5 A kérdező kommentje:
A telefonokat védi a lopásgátló törölköző! :)
2017. aug. 15. 13:49
 4/5 anonim ***** válasza:

Ebben igazad van kérdező.

Nem tudom hogy a sok egybites utazó mikor fogja felfogni, hogy az EU kártya bizony nem fog neked helyben semmit megelőlegezni, előre ki kell fizetned a cuccost majd valamennyi százalékát idővel visszatéríti a tb.

Az utsbiztosítás mindig megéri, lásd azokat a szerencsétleneket akiket pl Francia vagy Olaszországban ért baleset, utólag megkapták a 7-8000 eurós kórházi számlát, mi csak az önrèsz (tehát a tb àltal nem fedezett rész amit a kiegèszìtő biztosításnak kell állnia, jelen esetben az utasbiztosításnak).

Tudom, hogy le leszek pontozva, de ez az igazság.

Külföldön élek, és vittem EU kártyával rendelkező magyar nyaralót sürgősségire, nem is egyszer, és töb országban, tehát konkrét eset amit leírok.

Az egy alap hogy némely országban eleve kifizettetik veled az egész ellátàs díját, és kapsz egy papírt, hogy otthon küldd el a TB-nek, aki visszatéríti a 70-100%-ot országtól függően.

Biztosítás esetén semmit nem kell előlegezni, lepapírozzák a biztosítóval...

2017. aug. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja és most kérdeztem meg anyósomat aki Görögországban lakik, nem állja a 100%-ot a Tb, kell a kiegészítő biztosítás.
2017. aug. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!