Kezdőoldal » Utazás » Európa » Körülbelül mekkora összegre...

Körülbelül mekkora összegre kellene számítanom, ha elutaznék egyedül Párizsba, körülbelül 5 napra vagy maximum egy hétre?

Figyelt kérdés

Nyilván a kérdés arra is vonatkozik, hogy például ne a legrosszabb körülmények között lakjak.

Az utazás időpontja október végére és november elejére tehető. Nem tudom ez mennyit számít, de 18 éves vagyok.



2017. aug. 24. 00:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%

Látom van interneted.

Melyik nem megy a szálloda, vagy a rep.jegy keresés??!

2017. aug. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 D. Brasco ***** válasza:
24%
A 18eves kor annyiban számít hogy elvileg mar felnőtt vagy,úgyhogy próbálj meg az eletkorodnak megfelelően viselkedni es ne legyél ennyire eletkeptelen!
2017. aug. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szállás ami nem a külvárosban van napi 35€nál kezdődik

Repjegy 90€



De ha ennyire életképtelen vagy, hogy rákeresni sem tudsz akkor inkább ne menj egyedül.

2017. aug. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Akkor szállás, repjegy megvan. Az éttermek kicsit drágák szerintem. Ha olcsón akarod megúszni, akkor vásárolhatsz a Carrefour-ban vagy az Auchan-ben. Ezek jó árban vannak. A tömegközlekedés nekem három napra 52€ volt, az nem olcsó ha mind az öt zónát megvedzed. A programok úgyszint nem olcsóak. Kb mint London, ha voltál. Egy kilátó is 17€.
2017. aug. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Amit érdemes kihasználni, így fiatalon, hogy Párizsban elég sok látványosság ingyen látogatható 25 év alatti EU-s állampolgároknak.
2017. aug. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha Airbnb-n bérelsz stúdiót a belvárosban, elég jókat kapsz már 60 euro körüli áron éjszakánként.


Kajára kb napi 50 körül szànj, bár ez lehet kevesebb is.

Ebbe belefér egy reggeli valamelyik pékségben vagy kàvézóban (croissant + presszókávé 3 euro körül, formulák 5-6 euro körül), egy ebèdmenü valamelyik étteremben (ázsiai kajàldákban 7-8 euro egy főétel, szusi délben 12-15 euro, bisztrókban "plat du jour" 15-20 euro általában). Este drágábbak az éttermek.

Estére vásàrolhatsz szupermarketben sajtot / felvágottat / kenyeret, vagy pl Monoprixben előrecsomagolt melegíthető ételeket.

Carrefour és Auchan nemigen van a belvárosban, max Carrefour City illetve Simply Market. Itt is lehet előrecsomagolt szendvicseket, salátàkat kapni, de árfekvèsben magasabb mint a hipermarket. Az abszolút diszkontláncok amik a városban is megtalálhatók : Dia, G20, E.Leclerc, esetleg Franprix, bár az már magasabb árfekvés.

Piacok általában kedd- szombat vagy szerda-vasárnap vannak kerülettől függően, ott is lehet jó áron sajtokhoz jutni, vagy pl grillcsirkéhez (5-8 euro).

Kebab tàl 5 euro körül van.

Borból már a "vin en pichet" azaz a folyóbor is iható minőség, a csapvízért (carafe d'eau) pedig sehol nem kell fizetni.

MacDo, Quick, KFC, Subway, Starbucks az otthoni áraknak felel meg.

Közlekedèsnél sztem teljesen felesleges megvenni a napijegyet, mivel az átszállások egy jeggyel megoldhatók, 2-3 napot simán elvagy a 10-es gyűjtőjeggyel (13 euro körül van azt hiszem).

Transzferre CDG-ről oda-vissza egy húszas a belváros, Orly kicsit drágább ha Orlyval-lal mész, és olcsóbb ha villamossal vagy Orlybussal.

BVA (Ryanair) kb 100 km Párizstól, ennèl fogva innen a legdrágább a transzfer (oda-vissza 36 euro talán ha jól emlékszem).

Belépőjegyek ára vegyes, némelyik igencsak húzós.

Kilátó tekintetèben pl szerintem sokkal jobban megéri felmenni a Tour Montparnasse-ra, olcsóbb, nincs nagy tömeg, és látod az Eiffel tornyot-is (ugyanez nem mondható el a toronyról :) :) )

Diákoknak általában van kedvezmény a múzeumi belépők alól, illetve általában a hónap első vasárnapján az állami múzeumok ingyenesek.

2017. aug. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

😂😂 Olyan vicces, hogy életképtelennek neveztek.Utánanéztem egyébként a dolgoknak, szóval volt már róla egy előzetes képem, de gondoltam, hogyha vannak nálam tapasztaltabb Párizst látogató emberek, akkor megkérdezem őket, hogy ők mennyiből oldották meg.

Tipikus károgó hozzáállás. Az életképtelenség nem itt kezdődik.

Azoknak, akik segítőkészek voltak pedig nagyon szépen köszönöm. Egyébként vegetáriánus vagyok, ha ez számít valamit, nem tudom mennyiben változtatja meg az étel költséget, de gondolom azért nem olyan sokkal.

2017. aug. 25. 00:16
 8/11 anonim ***** válasza:

Vega tàl a legtöbb helyen van, de az olcsóbb éttermekben nem ajánlom, mert nem igazán lehet eldönteni, hogy pl a húsmentes Pho levesből csak kiszedték a húst, vagy valóban anélkül főtt (általában az előbbi igaz).

Kebabosnál lehet enni falafelt, ami csicseriborsóból van, de elképzelhető, hogy a hússal azonos olajban sütik.

Vegetáriánus vagy vagy vegán? Mert az sem mindegy. Halat eszel vagy azt sem?

Vegetáriánusként könnyebb dolgod van. Pl Mezzo di Pasta, Pomme de Pain, vagy más pékségek (Paul) de a Monoprix is árul előrecsomagolt salátákat, illetve más húsmentes ételeket 5-6 euró közötti áron.

Éttermekben, bisztrókban mindig van legalább egy halétel amit ehetsz. Zöldséget, gyümölcsöt talàlsz bárhol, de a piacokon a legjobb. A sajtválaszték pedig jò nagy, azzal sem lesz gondod, abból is van mindenfèle árfekvés.

2017. aug. 25. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a részletes választ.😊😊

Vegetáriánus vagyok és nem eszem halat, de azért gondolom, hogy nem nehezebb (akár sőt) megoldani vegetáriánusként.

2017. aug. 25. 14:01
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát annyiból nehezebb, hogy nem fogsz tudni akárhova bemenni csak úgy. Az olcsóbb helyeken mindenhol főleg húsos + halas ételek vannak, a napi ajánlat legalábbis mindenképp, nagyon ritka hogy egyéb dolgot adnak.

Ennek oka elsősorban az ár.

Én Franciaországban élek, a sógornőm full vega. Két hétig vásároltam vega módon, sajnos pont dupla annyit költöttem, mint ha húst vettem volna.

A tészták persze olcsók, de Párizsban ha nem piacon veszed, a zöldség-gyümölcs elég drága, főleg novemberben.

2017. aug. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!