Kezdőoldal » Utazás » Európa » Tudtok Szlovákiában valami jó...

Tudtok Szlovákiában valami jó ételkülönlegességet vagy terméket amit mindenképpen érdemes megkóstolni?

Figyelt kérdés
Kassába fogunk menni osztálykirándulásra, kíváncsi vagyok mit érdemes kipróbálni ott.

2017. szept. 9. 10:36
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Királyok vagytok mindannyian! :D Ment mindenkinek a zöld kéz! :)
2017. szept. 9. 19:15
 12/15 anonim ***** válasza:

A vásárlás nemzetközivé lett, jellegzetes szlovák tárgyakért viszont keress népművészeti boltot.

Jó nemzeti ételek pedig minden országban vannak. Lehet hogy nem mindenki szereti őket. E tekintetben hagyatkozz a helyiekre.

Sok helyen főzhetnek ilyesmit, de nemzetközi tapasztalt, menj olyan helyre, ahol az étkezési dő vége felé még sokan vannak. Mert ott jó a séf.

2017. szept. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

A pacallevest ne hagyd ki (držková polievka). Nekem egyértelműen a kedvenc szlovák kajám és viszonylag nehéz elrontani.


Segedínsky guláš: olyasmi mint a székelykáposzta, de tejszínnel. Attól függ hol főzik, ha nem csinálják nagyon savanyúra, akkor én nagyon szeretem. Knédlivel adják.


Maďarský guláš: Megtévesztő a neve. Vajpuhára főzött marhahúsból készült pörkölt, szintén knédlivel. Fincsi.


Ha boltba mész vegyél egy doboz treskát. Majonézes halsaláta tulajdonképpen. Sajnos ennek is változó a minősége. Amit a Lidl-ben árulnak az finom.


Demikát: bryndzás (juhtúrós) leves. Ettem már nagyon finomat és elég közepeset is. Ez is a szakácstól függ.


Az alap dolgokat, amit mindenki ismer, már leírták előttem.

2017. szept. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
És erről a cseheknél és szlovákoknál kapható Kofola kóláról mi a véleményetek? Szeretitek?
2017. szept. 11. 17:08
 15/15 anonim ***** válasza:

A kofola elsőre biztosan furcsa lesz. Szokni kell kicsit, adni neki egy kis időt. Utána vagy megszereted vagy nem. 1-2 hét Szlovákiában tartózkodás alatt simán meg lehet szeretni. A csapolt jobb mint az üveges.

Én szeretem, de akárcsak a többi cukrozott üdítőt mértékkel fogyasztom. Van belőle light, de csak palackozva.

2017. szept. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!