Kezdőoldal » Utazás » Európa » Lengyelországba hova?

Lengyelországba hova?

Figyelt kérdés

Üdv!

Februárban utaznék pár barátommal Lengyelországba.

A születésnapomat szeretném ott megünnepelni, mert mindig is szerettem volna eljutni oda.

Hova érdemes menni? Melyik városba vagy városokba menjen 4-5 22-23 éves fiatal ?

Kb. 4 napra terveztünk, de 1-2 nap plusz nem gond.

Fontos, hogy barátságos legyen, tudjunk szórakozni is, de a látnivalók is számítanak.


Köszönöm!


2017. szept. 28. 03:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem Krakkó tetszett. Ha van egy kicsi vallásos beütésed, akkor Częstochowa.
2017. szept. 28. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
a nagy szegénység
2017. szept. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Krakko, Zakopane
2017. szept. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Krakkóra gondoltam én is a közelség miatt. Ezek szerint jól gondoltam, hogy oda érdemes menni.

A 2. választ nem értem.

2017. szept. 29. 01:22
 5/9 anonim ***** válasza:
Krakkót én is csak ajánlani tudom, 6 fős társasággal voltunk 3 napot idén márciusban, érdemes figyelni a polskibus busztársaság honlapját, rá lehet futni egészen olcsó ajánlatokra. Ha érdekel titeket, akkor át lehet ugrani Auswitzba is, illetve nincs messze a wieliczkai sóbánya, ami rajta van az UNESCO világörökségi listáján.
2017. szept. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Mindenképpen megnézzük ezt a két helyet, ha már arra járunk.
2017. szept. 30. 05:40
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Krakkóból 1 millió helyre el lehet még jutni. Én évente 1-3x megyek Lengyelországba. Általában mindig Krakkó a központ.

Onnan 3 óra busszal Wroczław. Csodás kis város. Én nekem nagy kedvencem, sokkal szívesebben vagyok ott, mint Krakkóban. De ez tavasztól őszig érvényes. A csodálatos botanikus kertje, japán kertje, parkjai, és állatkertje miatt.

Częstochowa maximum építészetileg, és vallásilag érdekes. De ez is nagyon közel van Krakkóhoz.

Zakopane, ami még egy szuper hely. Ez is busszal olyan 2 óra. De februárban nem tudom milyen. Akkor már nincs adventi vásár, de még keményen tapossuk a telet.

Varsó körülbelül 5 óra busszal. De tudtok menni éjjel is, reggelre oda értek, és ott az egész nap.

Alapjáraton a legtöbb város 1 nap alatt jól bejárható. És 2 napnál többet nem is nagyon érnek meg.


Ha most megtervezhetném életem utazását Lengyelországba, akkor körutaznék a polskibussal.

Hihetetlenül olcsó, a buszok tiszták, kényelmesek, és tágasak. A sofőrök már más tészta. Van aki nagyon kedves, és jól beszél angolul. De döntő részt csak lengyelül beszélő, mást meg nem tűrő kis puffancsok.

A buszok Krakkóban általában késnek, és ezt nem feltétlenül a hangosbemondóból fogod megtudni.

Sőt idén Wroczławban esett meg, hogy nem volt wifi, se mobilnetünk. Vártuk a buszt és nem jött. Körülöttünk senki sem azt a buszt várta, amit mi. Páran próbáltak segíteni, mind azt mondta hogy ne aggódjunk csak késik. Ha lett volna mobilnetünk tudtunk volna róla. Túl kevesen vettek jegyet, ezért egyberaktak minket a következő járattal. Ami 1 órával később indult, de még az is késett fél órát. Sírógörcs határán voltam. Na mindegy, szóval kaptunk róla e-mailt, csak nem tudtuk elolvasni. Nem nagyon van információ, szóval a lényeg, hogy maradjatok nyugodtak. :D Egyszer csak jön busz.


Szóval körutazás. Mindenképp polskibus, mert hihetetlenül olcsó.

Budapest-Krakkó reggel megy busz, kora délután ott van. Aznap nézelődés, alvás. Én már hajnalban mennék tovább Wroczław-ba, így lenne 2 egész napom nézelődni (1nap szállással). Onnan éjszaka Varsóba, az 7 óra. Ott töltenék úgyszintén 2 teljes napot (tehát 1 éjszaka). Onnan Gdańsk (szintén 4-6 óra busszal), 2-3 nap. És onnan több lehetőség. Visszafelé mehetek bárhova. Megy azonnal Wroczławba, Varsóba, és Krakkóba is.

Ha lenne rá pénzem mehetnék izgalmasabb úton is. Gdańskból megy komp Svédországba, nevezetesen Karlskronába. (10.000 ft-tól elérhető). Itt nincs semmi különös, de 2 óra alatt Malmöben van az ember. 600-4.000 forintból máris Koppenhágában. Ahonnan szintén pár ezer forintból haza lehet jutni repülővel.

Szóval ahhoz képest, hogy mennyi helyen jár az ember, hány országban.. Egyáltalán nem jönne ki drágán.

A buszok ára 74 ft/zlotyi, random dátumra kerestem rá:

Bp-Kra: 2000 ft

Kra-Wro:740 ft

Wro-War: 400 ft

War-Gda: 700 ft

Gda-Kra:2.000 ft VAGY Gda-Karlskrona: 10.000 ft

Karlskrona-Malmö: 15.000 ft

Mal-Kop: 1.000 ft

Kop-Bud:5.000 ft


Szállások is olcsók 4 főre 2 éjszakára:

Krakkóban apartmanokat találtam 15.000 ft-ért, tehát 1900ft/fő/éj.

Wroczławban hostelt 20.000-ért (tehát 2.500ft/fő/éj).

Varsóba 25.000-ért apartmant (3.200 ft/éj/fő).

Gdanksban 15.000-ért van deluxe hostel, apartman tehát 1900 ft/fő/éj.


Ami kicsit fájdalmasabb az Koppenhága. Itt minimum 60.000 ft egy 4 ágyas szoba. De ez is lebontva: 7.500 ft/fő/éj.


Szóval a km-ek, városok, és országok számát tekintve ezt baromi olcsón ki lehet hozni.

A kaja olcsó, a látványosságok szintén.

2017. okt. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Mit is irjak. Nagyon szépen köszönöm ezt a kimeritő választ. Nagyon korrekt és mindenre kitér. 5*

Hamarosan el fogom kezdeni az út megtervezését és biztos, hogy megnézem ezt a nagy körutat is, mert Svédországban sem járt még egyikünk sem. Köszönöm az ötletet! :)

2017. okt. 7. 06:05
 9/9 Lázár Gergely ***** válasza:

Mindent érdemes megnézni. Négy nap nem elég. Krakkó ne maradjon ki. De A-Z járd be, mert mindent érdemes megnézni. A zsidónegyed, a Schindler-gyár, Óváros, sorolhatnám. Wroclawról is csupa szépet mondanak. Varsó már annyira nem szép, mert gyakorlatilag a földdel tették egyenlővé a háborúban. Az óvárosa még csak-csak, de egyébként felejthető. Gdansk, a kikötőváros megint csak kötelező. De nemcsak városokból áll ám Lengyelország, olyan tájai vannak, hogy elájulsz. Nemzeti parkokban jó dolog túrázgatni. Meg a Tátrában.

Mindent érdemes tehát megnézni Lengyelországban, ne felejtsd el, hogy lengyel-magyar két jó barát. Nekem voltak lengyel kollégáim, mind ismerték ezt a mondást. A lengyelek, szláv nép lévén jól bírják az alkoholt. Egy lengyel kitölt két-három deci vodkát, egyszerre megissza és semmi baja nincs. Körben ülnek, egyikük kinyitja a vodkásüveget és mindenki skandálja, hogy "WÓDKA!" Majd aki nyitotta, megszólal: "Na zdrowie" (Egészség!), és húz egy kicsit az üvegből, majd továbbadja. Másik ugyanígy jár el. Tapasztalat.

2017. nov. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!