Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mennyire biztonságos most...

Mennyire biztonságos most Isztambulba utazni?

Figyelt kérdés

Jövő év tavaszi szünetében lenne egy jó út Isztambulba jó áron (március vége-április eleje között, beletartozik a húsvét is), az egyik haverommal elszeretnénk menni oda, ám a szüleink (se az övéi, se az enyém) nem örülnek annyira neki, mert félnek hogy most a sorozatos terrortámadások miatt nem éppen egy biztonságos hely.


Aki legutóbb járt arrafele, az mit mond, nyugodtan mehetnénk?



2017. okt. 28. 17:21
 1/10 anonim ***** válasza:
sok lesz abból a köztévéből
2017. okt. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
??? Hogy érted?
2017. okt. 28. 17:32
 3/10 anonim ***** válasza:

Ma is elkaptak vagy 40 terroristát, akik robbantani akartak Isztambulban.

Szóval megértem a szüleidet.

A magam részéről viszont továbbra is utazgatok bár tudni lehet, hogy a terrortámadások nagy részét igyekeznek nem közhírré tenni. Viszont bármerre is visz az utam Ny.Európában, a turistalátványosságoknál igen komoly fegyveres erőkkel demonstrálják a katonai/rendőri jelenlétet, nyilván nem ok nélkül.

2017. okt. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Tavaly volt 5 terrortámadás, és ez egy 15 milliós (!) város.


Elég nagy esély van arra, hogy túlélitek. :)

2017. okt. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

tegnap reggel erkeztem Istanbulbol

egy ejszakat a repteren kellett toltenem


hatalmas elmeny volt

szerintem a vilag minden penzeert SE hagyd ki.

egyszeruen fenomenalis

az emberek.. sosem talalkoztam ennyire segitokesz, nyitott, kedves, pozitiv, mosolygos, baratsagos emberekkel sehol Istanbulon kivul.

az etelek.... a latnivalo... a Bosporus...

2017. okt. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A terroristaktol feltek, holott ha tajekozodnatok, akkor rajonnetek, hogy ott egyetlen embertol kell "felni", aki epp diktatorkent teszi tonkre az egesz orszagot, es azt sem nektek, hanem a torokoknek...

En Torokorszagban elek, raadasul a keleti reszen, amirol a magyar mediaban legutobb azt hallottam, hogy polgarhaboru es veres osszecsapasok mindennaposak (kar, hogy mi errol itt nem tudunk :D). Igy plane nem ertem, mirol beszelsz.

2017. okt. 29. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Ezzel is vitatkozzál, és mond, hogy kamu.

[link]

2017. okt. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#7 Magyarországon is tartóztattak már le Iszlám Államos terroristát, ma meg egy pakisztáni bérgyilkost fogtak el, tehát a te gondolatmeneted alapján mi is veszélyes ország vagyunk. Sőt, itt a gyakorikérdéseken is volt két hülye, akik itt tárgyalták ki, hogy csatlakozni akarnak az IÁ-hoz, persze a rendőrség végig olvasta őket :D szóval akkor a gyakorikérdések is túl veszélyes neked.

Imádom Törökországot, nem szabad a félelem miatt kihagyni. Ott igazán tényleg csak egy ember veszélyes, de ő is a helyiekre.

2017. okt. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Orosz Joli válasza:
90%
Mi évek óta rendszeresen járunk Isztambulba, az idén is háromszor voltunk. Nyugodtan menjetek, nincs semmi veszély. Nagy a rendőri jelenlét, érezhetően figyelnek a biztonságra.
2017. nov. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Amikor 2015-ben ott jártam, akkor több ezer szír menekült volt a városban, óriási razziát nyomott a rendőrség 3 kerülettel odébb tőlünk, legalább 20-30 terroristát fogtak el, néztük este a tévében. Semmit nem érzékeltünk az egészből, életem legjobb nyaralása volt. A sok kedves ember, a sok-sok látnivaló, az illatok, a finom ételek, a kávézások, teázások, a müezzin kornyikálása, a múzeumok, mecsetek, az Istiklal sugárút, eszméletlen... soha nem felejtem el, bármikor visszamennék.
2018. máj. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!