Kezdőoldal » Utazás » Európa » Tapasztalatok a Bécsi adventi...

Tapasztalatok a Bécsi adventi vásárról?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Decemberben fogok először buszos utazás keretein belül a Bécsi adventi vásárban részt venni (1 napos kirándulás).

A kérdéseim a vásárral kapcsolatban ezek lennének:

Nagy a tömegnyomor, sokan szoktak lenni? Mit érdemes venni? Mit érdemes kipróbálni? A szuvenírek milyen árban vannak?

Előre is köszönöm :)



2017. nov. 4. 22:25
 1/6 anonim ***** válasza:
59%

Mikor én voltam rengetegen voltak,alig lehetett rendesen nézelődni annyira sok ember volt.. Na és nagyon drága..

Nekem ott elég volt 1x :))

2017. nov. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
47%
Vannak páran, de azért szép :)
2017. nov. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
42%
Nagyon drága, és a szuvenírek többsége bóvli. Semmivel nem jobb, mint egy itthoni vásár.
2017. nov. 5. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
94%

Amikor én voltam rengetegen voltak. A táskámat szorítottam magamhoz, mert előtte héten ismerősőmnek belenyúltak a táskájába, meg másoktól is hallottam, hogy sok a tolvaj.

Konkrétan tömegnyomor volt. Egy puncsot vagy forralt bort sem bírtunk venni, annyit kellett sorban állni. Semmihez nem fértünk oda. Maga a hangulat, meg a látvány gyönyörű, de nekem a rengeteg ember miatt élvezhetetlen volt. Bőven elég volt egyszer.

2017. nov. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%

Szinte minden évben kimegyek Bécsbe (is) Adventkor.

Mivel szinte fél Európa szintén a bécsi adventre kíváncsi, ezért óriási a tömeg.

A legnagyobb tömegnyomor a belvárosban lesz. Meg a jégpálya körüli részeken.

Viszont több helyszínen is van vásár, ahol kevesebben vannak.

Az igazi hangulat csak sötétedés után várható, mert a rengeteg világító díszítés ekkor érvényesül majd igazán.

Az árak igen magasak. Az utcai büfékben 5-10 Eurónál kezdődnek az árak.

(Ha valaki spórolni akar, akkor visz hazulról enni- és innivalót. A busz elbírja.)

Érdemes benézni egy-két áruházba, mert mindig találni akciós dolgokat.

Csak arra kell majd ügyelned, hogy a buszhoz időben visszataláljál a hazainduláshoz, mert Bécsben igenkönnyű eltévedni.

(Okostelefon/GPS segíthet.)


Ha valaki olyan helyre szeretne menni -legközelebb- ahol jóval kevesebben vannak, javasolom a grázi adventet.

(Annál is kevesebben csak a pozsonyi adventen vannak.)

2017. nov. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ment a zöld kéz mindenkinek!:)
2017. nov. 6. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!