Kezdőoldal » Utazás » Európa » A velencei (Olaszo. ) vendéglá...

A velencei (Olaszo. ) vendéglátósok (szálloda, étterem, bár, stb. ) tényleg egyre bunkóbbak a külföldi turistákkal?

Figyelt kérdés
Ez igaz? Voltatok mostanában ott? Mit gondoltok erről?
2017. nov. 17. 22:19
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
A bunkó vendéggel azok, igen. De ha nagy olyan, akkor nem.
2017. nov. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Ott, nagyon sok a külföldi dolgozik, ők lehet nem olyan barátságosak mint az olaszok, főleg ha "hülyeségekkel piszkálják őket". Dolgozott kint egyik barátom. :)
2017. nov. 18. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem számoltam, de igen sokszor jártam már Olaszországban, és eddig legalább tízszer voltam Velencében is.

Az őrült tömeg -és a sok bunkó és viselkedni nem tudó turisták áradata ellenére- mindig a legnagyobb udvariasságot tapasztaltam az eladók és a vendéglátósok részéről.

Igaz, hogy én mindig normális és udvarias hangnemben kérdezek vagy rendelek, és ezért még soha sehol a nagyvilágban nem ért atrocitás a helyiek részéről.

Legutóbb szeptemberben jártam Velencében, és pl. az egyik igen nagy forgalmú pizzériában kóstolótálról kínáltak meg -egy kedves mosoly kíséretében-, hogy tudjak választani a sokféle pizza közül. Hozzáteszem, hogy eközben igen nagy forgalom volt az üzletben, de a normális hangnemet egy kedves gesztussal viszonozták.

Aki meg "bunkó" eladóval vagy pincérrel találkozik, az nézzen magába (is) először!

Főleg, ha ez gyakran ismétlődik vele!

2017. nov. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
az olaszoknak van egy stílusa, nem keverném össze a bunkósággal, de ha mosolyogsz mosolyogni fognak, ebben biztos lehetsz, sokkal magasabb szinten űzik a vendéglátást mint mi itt
2017. nov. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én többször is jártam ott, nem tapasztaltam problémát vagy romló hozzáállást. Igaz, a nagyon turistás kajáldákat elkerülöm.


Na jó... egy eset volt, amikor szieszta előtt fél órával estünk be és záráskor mosolyogva, de elvitték a félig megivott boromat és kérés nélkül hozták a számlát. Valószínűleg nem volt részünkről sem jófej dolog zárás előtt beesni. Igaz, ez az Uffizi kijárata mellett volt, igencsak turistás részen :)

2017. nov. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
20 éve voltam ott, akkor is rengeteg bunkó vendéglátóssal találkoztam. Szerintem ilyenek az olaszok.
2017. nov. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az egyik bunkó bevonzza a másikat.

Igaz? Utolsó.

2017. nov. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem, velünk két nyelven kommunikáltak (angol, német), meg mikor próbáltam vleük olaszul rendelni, akkor sem hajtottak el, csak mosolyogva kijavítottak itt-ott. :D


Szerintem jófejek voltak - persze, bunkók mindenhol vannak.

2017. nov. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!