Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mások hogyan találnak külföldö...

Mások hogyan találnak külföldön munkát?

Figyelt kérdés

Hónapok óta küldözgetem a jelentkezésemet különféle szállodákba, de vagy nem válaszolnak, vagy ha mégis, akkor elutasító a válasz, mondván, hogy nincs gyakorlatom (ami igaz is). Ha odatelefonálok, hogy időpontot kérjek személyes találkozóra, először azt kérdezik, hogy dolgoztam-e már szállodában, és miután kiderül, hogy nem, nem is kapok időpontot.

Nem akarom elhinni, hogy Magyarországon mindenki szállodában dolgozott korábban azok közül, akik most külföldön szállodában dolgoznak. És azt se tudom elhinni, hogy mindenkinek van kint ismerőse, aki besegítette valahova.

De akkor mégis hogyan találnak munkát?



2013. okt. 10. 08:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Pedig de, elhiheted. Először Magyarországon kell dolgozni pár évet, és akkor már küldheted a CV-det, lesz visszajelzés. Ez is egyfajta ranglétra, amit muszáj vagy megmászni. Nem kezdhetsz a karriered csúcsán :D
2013. okt. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha nagy szállodába akarsz dolgozni, oda bizony kell a tapasztalat, ott nem betanítani akarnak, hanem már megfelelö munkaeröt.


Ha meg valami kis szállodába mennél, oda legtöbbször külsös cég adja a dolgozokat, vagy is egy munkaközvetítö.


Nem tudom, mit akarsz szállodában csinálni, de ha ennyire ez a célod akkor elöször Mo-n helyeszkedj el, és 1-2 év után, már megnyílnak a külföldi szállodák is.

A másik, hogy ha kint élnél az adott országban már, akkor a munkáltató is jobban nézne rád, mert ott laksz helyben, így viszont azt hiszi csak próbálkozol aztán ha meg munka lenne nem mennél, mert szállás stb-t is meg kell oldani ám.

2013. okt. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Munkát helyben lehet találni. Ha itthonról küldöd az életrajzokat ne csodálkozz.

Nekem is van kinn ismerősöm, pedzegettem hogy kimennék. Egyből mondta hogy tudna munkát szerezni. De úgy senki nem vesz fel hogy nem látnak, és személyesen nem beszélgetnek el velem. Szóval ahhoz már ott kéne lenni.

2013. okt. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

"Munkát helyben lehet találni. Ha itthonról küldöd az életrajzokat ne csodálkozz." Ez így igaz ahogy az előttem szóló is írta, én angliai munkaközvetítőknek írtam leveleket hozzá csatolva az önéletrajzomat persze ez mind angolul volt, és engem például le sza.tak , arra nem vették a fáradságot hogy vissza írjanak. De utólag bele gondolva lehet igazuk volt minek foglalkozzanak olyannal aki nem is az országukban él vagy tartózkod

ik.

2013. okt. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hasonló a tapasztalatom, egyrészt helyben kell lenni és nem otthonról küldözgetni önéletrajzot, mert akkor már az is nagy szó, hogy ha szóbaállnak veled.


Nekem 1 év szállodai tapasztalatom van, de így sem ott sikerült elhelyezkedni, mert általában MINIMUM 2-3 évet kérnek mint tapasztalat. Az is nagy mázli, hogy annak idején bekerültem, ott azt láttam, hogy nagyon belterjes a szakma. A legtöbb dolgozó innen-onnan ismerte egymást, mert korábban ugyanabban a hotelban dolgoztak, és mindenki más szállodában dolgozott előtte. Én voltam a ritka kivétel, aki nem máshonnan jött...

2013. okt. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!