Kezdőoldal » Utazás » Európa » Velencében (Olaszország)...

Velencében (Olaszország) mennyiből lehet kb. ebédelni, vacsorázni?

Figyelt kérdés

Egy fő étellel, és alkoholmentes itallal számolva, átlagos helyen.

30-40 eur / fő körül kijön?



2017. dec. 12. 10:09
 1/9 D. Brasco ***** válasza:
Kb onnantól ahogy írod.....a határ meg a csillagos ég
2017. dec. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
12-25€ körül a főétel és mellé az ital pár €.
2017. dec. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Pokoli drága hely, minimum kétszer annyival számolj, mint amennyire számítasz.
2017. dec. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%

Lehet 20-30 chf/fő (tudom, euró a pénznem, de 1:1 a váltószám kb és Svájcban élek), de nekünk számoltak fel 90-ért is - ami lehúzás volt, amúgy.


És ha pl. a San Marcon ülsz be valahová és mellé "kapsz" zenei kíséretet, egy kóláért lazán elkésrnek 60-70-et is, szóval vigyázz.

2017. dec. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Gyakran járok Velencében. Nem egy olcsó hely. Pl. 3-6 Euro egy kávé vagy egy szelet pizza.

Amúgy nem is értem, hogy ha valakinek anyagi gondjai vannak, akkor miért ott akar éttermezni, ahol pont a legdrágább?!

Kimentek Mestrébe, vagy Jesolóba, vagy ahol majd laktok és a töredékéből belaktok valamelyik nem lehúzós, lehetőleg a helyiek által látogatott étteremben.

Persze, ha azzal akarsz villogni, hogy pl. 50 Eurót kifizetsz fejenként egy olyan olaszos paradicsomos tésztaételért amit kevésbé frekventált helyen megkapsz 10-15 Euróért, akkor csak rajta.


Pár hónapja pl. Firenzében megfigyeltem, hogy hová járnak ebédelni a helyi melósok, mert nem volt éppen olcsó az Uffizi és a Ponte Vecchio környéke. Azután én is csodálkoztam, hogy az egyik mellékutcában -amúgy egy hentesboltban kialakított kis étteremben- a menü levessel, pastával (husostészta) és kávéval együtt volt 6 Euro/fő.

(A Palazzo Vecchio-nál ugyanennyi volt pl. egy kisadag fagyi.)

2017. dec. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igazából nem akarok én villogni semmivel, nonstop buszos út keretei között megyünk, egy napot leszünk Velencében, így az nem igazán megoldás hogy kihajózzunk egy ebédelés miatt, szeretnénk minél több mindent megnézni Velencéből ezen az egy napon. Valami rendes kaját meg csak jó lenne azért enni kétszer 8-10 óra buszos út között :) A kérdést főleg amiatt írtam, hogy erre a célra mennyivel számoljunk. Ha meg tud állni az ebéd 40-50 eur /fő körül, az már jó, mert akkor marad elég másra is.

A válasz hasznosabbik felét pedig köszönöm.

2017. dec. 15. 08:47
 7/9 anonim válasza:
89%
Kedves utolsó kérdező! Attól hogy valaki feltesz egy kérdést, hogy kb. mennyivel lehet számolni, nem biztos hogy anyagi problémái vannak, illetve attól hogy pont Velence a cél, nem feltétlen akar villogni :)
2017. dec. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Arra ügyelj, hogy az etlapon feltüntetett arhoz, az etelek mellett, hozzaadodik az evöeszközök hasznalati dija, az asztali dij, a zeneszek illeteke (ha jatszanak, ha nem) stb. Ez sajnos nem vicc! Gyönyörü varos, de nagyon elkeseritö (az embertömegek mellett, akiket azert ki lehet kerülni), hogy szinte mindenhol le akarnak huzni. Hozzaszoktak, hogy igy is-ugy is valoszinüleg egyszer latnak csak teged es mivel milliok latogatjak ezt a kicsi varoskat, lesz mas, aki fizet. A magas arak sajnos nem tükrözik az etelek minöseget. Olyan helyen, ahol több szaz Eurot fizettem egy ket fös vacsoraert sem volt különlegesebb az etel, mint a legtöbb Magyar vendeglöben, ahol ketten megvacsorazunk 20 Euroert.
2017. dec. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ja, igen, a Dolphina pizzériát kerüljétek el, olyan pocsék pizzát is régen ettem, mint ott :D Nyúlós tészta és zsírban tocsogó kolbász, és a levesét majdnem viszontláttam, annyira pocsolyaíze volt :(


De ami isteni: Ai Barbacani ételei (főelg a halleves) és La Palanca (szemközti szigeten) lévő haltál :) Ja és a Crépes bár őőő Cannaregio városrészben.


És ha szép kilátást akartok a városra, feltétlen a San Giorgo Maggioréra menjetek át. A Basilica tornyából csodás kilátás van Velencére (még én is felmentem, pedig rettegek a harangoktól), és nincs tömeg, sem drágaság, mint a téren álló Campanilénél.

2017. dec. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!