Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ázsiából lehet 18 év alatt...

Ázsiából lehet 18 év alatt Európába utazni?

Figyelt kérdés
Van egy koreai ismerősöm,aki 16 éves.Régóta szeretne már Magyarországra utazni,és ha minden igaz jövőre tud jönni.Az lenne a kérdésem,hogy ugye Koreában +1 évet hozzáadnak a korukhoz,így mikor jönne,Koreában 18 éves lesz,de a mi számításaink szerint csak 17.Ez nem akadályozza meg őt az utazásban?Akár bank,pénzügy,szállásfoglalás,vagy bármilyen ilyesmi esetben?Főleg ilyen messzire egyedül?

2017. dec. 27. 15:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Akkor én Koreában egy évvel idősebb vagyok? Mi van? Mi az, hogy 1 évet hozzáadnak a korukhoz? Esetleg a fogantatástól számítják, nem pedig a születéstől?
2017. dec. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
0%
#1 Az időeltolódás miatt ott mindig egy évvel később van, mint nálunk.
2017. dec. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Kínaiaknál is amikor megszületnek, az az első születésnapjuk. Viszont ettől függetlenül Magyarországon akkor veszik nagykorúnak, ha 18 év eltelt az útlevelében lévő dátumtól kezdve.
2017. dec. 28. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
(Anyám is így számítja magát, mióta az eszét tudja, vitatkozni se lehet vele. Gondolom, arról van szó, hogy egyik helyen betöltött évet számítják, másik helyen meg hogy hanyadik évedet taposod éppen. Pl.: hatodik éve járok iskolába = öt évet végeztem el. Vannak is ebből félreértések. Ugyanez, mikor azt mondja valaki, hogy még három megálló, azt tudja a fene, az épp most jövőt beleszámolta-e. Egy 35 évesnek ez minden bizonnyal már a 36. tele, karácsonya, és minden 36., szóval nem feltétlen hülyeség az a felfogás sem.)
2017. dec. 28. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!