Kezdőoldal » Utazás » Európa » Kijevbe hogy lehet utazni a...

Kijevbe hogy lehet utazni a legolcsóbban?

Figyelt kérdés
Vonatot néztem mávnál, de nem túl olcsó (46 ezer). Nem tudom hogy kéne, lehetne olcsóbban... Repjegy szintén 30-40 körül van. Nyáron mennénk, diákok vagyunk. Milyen opciókat tudnátok esetleg javasolni?

2018. jan. 24. 01:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem írod, hogy melyik városból utaznátok, ezért Budapestet veszem alapul. A legolcsóbb, és leggyorsabb opció a repülő, azt javaslom hogy nézegessétek a Wizzair oldalát, pl. találtam júniusra(6-11) egy 19.980,-Ft-os retúr repülőjegyet. A repülő a Zhuliany reptéren száll le, ahogy nézem könnyű a bejutás a központba, busszal 20 perc, és 8 UAH (kb 70 forint). Közvetlen buszjárat nem nagyon van, ahogy látom a flixbus járja ezt az útvonalat, de meglehetősen drága a retúrjegy. Ez a kérdés másokat is foglalkoztatott már a gyakorin, nézd meg ezeket a válaszokat is, 2012-ben tették fel a kérdést, hátha hasznos:

https://www.gyakorikerdesek.hu/utazas__europa__2957914-budap..

2018. jan. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha nyáron mentek, akkor várjatok május elejéig a fapadosokkal, lejjebb fognak még menni az árak. Nekem 15k körül volt a retúr, a reptér elég közel van a városhoz, ha transzfer kell, akkor a Lingotaxit tudom ajánlani, minden sofőr kiválóan beszél angolul. Ja és bár drága, de egy csernobili kirándulásra hagyjatok pénzt, ha oda mentek, örök élmény.
2018. jan. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért a vonatot ne zárd ki, van ugyanis egy trükk.


Elutazol Záhonyig a nemzetközi vonattal, de belföldi jeggyel, diàkkedvezménnyel. Ott van idő párszáz forintért kishatárforgalmi jegyet venni, felszállni a kishatárforgalom számára a vonathoz csatolt kocsiba, negyed órával indulás előtt. Utána útlevél és vámellenőrzés, majd Csapon leterelnek a nemzetközi állomásepületbe, ott kontroll megint. Ez idő alatt a vonat többi kocsija a tengelyátszerelőben van, a nyomtávkülönbség miatt. Veszel jegyet a tovább utazáshoz, immár ukrán belföldi árakon, magyarul szinte bagóért. Mire előkerül a vonatod, már váltottál hrivnyát (állomásnál lődörögnek mindenféle alakok, azért jól nézd meg azt a pénzt, amit kapsz - de még mindig jobb mint otthon váltani drágán), vettél egy kis útravalót a közeli boltban, sétáltál egy kört.

2018. jan. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigieket!

Igen, Budapest a kiinduló pont.

Ez a vonatos opció mennyire macerás, illetve legális? :D

Egy 20 alatti fapadossal is kibékülnék...

2018. jan. 24. 18:18
 5/5 anonim válasza:

Egyáltalán nem macerás a vonatos megoldás.

Szimplán annyi, hogy amikor átérsz a vámon, eleve a vasútállomáson vagy. Ott általában magyarul is beszélnek és Kijevbe veszel jegyet.

Záhonyban pedig nem muszáj vonattal átkelned a határon. Vannak fuvarosok, akkk 1500 forintért átvisznek.

2018. jan. 26. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!