Kezdőoldal » Utazás » Európa » Rodoszra készülünk 4 és fél...

Rodoszra készülünk 4 és fél éves gyerekkel. Ha bármi baj történne, sérülés, betegség, mi a menete az ottani ellátásnak? Szállás vagy idegenvezető segít? Tudom, buta kérdés, de külföldön még nem voltunk gyerekkel.

Figyelt kérdés
2018. jan. 25. 16:34
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Köttök egy balesetbiztosítást, és utána bármi baj van, mehettek a kórházba.


Fontos, hogy balesetbizti legyen, vagy a gatyátokat ráfizetitek és nem kaptok vissza semmit.

2018. jan. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
32%

Váltsd ki az Európai Egészségbiztosítási Kártyát. Ezzel mint EU-s polgárt ellátnak alanyi jogon. Online is igényelheted.

Azt a pénzt pedig, amit ennek hiányában biztosításra költenétek, fagyizzátok el nyugodtan.

2018. jan. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%

Az EU- kártya nem feltétlenül fedez mindent. Pár ezer forint az utasbiztosítás, nem érdemes spórolni rajta, ha pl. neadj'isten nem tudtok hazajönni a járatotokkal egészségügyi okból, akkor a biztosító kifizeti az új repjegyet. Nézzétek meg, van-e a bankkártyátokhoz ilyen biztosítás is, pontosan miket fedez, és elmenteni a telefonba az assistance elérhetőségeit.

Ha szervezett útra mentek, segít az idegenvezető, normál esetben a szállás is, vagy fel lehet hívni az assistance-számot, és ők megkeresik, hova tudjátok vinni a gyereket. Sebfertőtlenítőt, gyorstapaszt, valamit napégésre, lázcsillapítót, hasmenésre valamit (Smecta, Normaflore) mindenképp érdemes vinni.

2018. jan. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%

Valóban, az EU kártya nem fedez mindent. Én külföldön élek, nálunk is többiztosítós rendszer van, mint az európai országok 80 %-àban.


Azaz az EU kártya csak az alapellàtàs 70 %-àt fedezi, a többit az úgynevezett kiegèszítő biztosítàs.


Pontosabban volt nem egy tapasztalatom külföldön magyar àllampolgàr orvosi ellàtàsàval kapcsolatban.


EU kártyával : meg kellett előlegezni minden költséget, utólag a magyar tb rengeteg papírozás után visszautalta az alapellàtàs 70 %-àt


Utasbiztosítással : a kórhàz küldött egy faxot a biztosítónak, aki mindent állt az első perctől kezdve...


Innentől tied a vàlasztàs...

2018. jan. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2018. jan. 26. 08:25
 6/8 anonim ***** válasza:
73%
Mindenképp kössetek utasbiztosítást, EU kártya, bankkártyához adott biztosítás szinte semmire sem jó. Pontosabban éppen a komolyabb problémák esetén nem fizet. Legyen nálatok a kötvény, ha baj van, kórházba kerültök, azonnal fel kell hívni a biztosítót és ők intézkednek. Ha csak orvoshoz, ügyeletre kell menni, arról számlát kaptok, utólag itthon fizeti a biztosító. Ezt tisztázzátok, milyen összeghatárig, milyen esetben utólagos a kifizetés.
2018. jan. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"Lassan és érthetően mondom, hogy a biztosítási ügynökök eltűnjenek innen: az EU kártya minden olyan dolgot fedez, amire neked szükséged lesz. "


Nem vagyok biztosítási ügynök, csak bejártam már a fél világot, és évente legalább 3-4 alkalommal töltök pár napot, hosszú víkendet európai helyszíneken. Kerültem már kórházba is az EU-n belül, nagyjából a hajamra kenhettem volna az EU-kártyát, az utasbiztosításom (ami egyébként nem külön kötött, hanem a Mastercard Gold bankkártyámhoz automatikusan járó, középkategóriás biztosítás volt:-)) fedezett mindent, beleértve a hazatéréshez a repjegyet is. Nem utólag, hanem befényképeztem a kórházi papírokat, beszéltek is a kezelőorvosommal, és kisétáltam a kórházból, majd a csomagomat felvéve kimentem a reptérre, és az általuk e-mailben megküldött elektronikus beszállókártyával felültem a gépre. Egy fillérembe nem került az egész procedúra.

Persze, aki bátor, vagy szívesen elkölti a nyaralás árának dupláját/tripláját egy bármikor, bárkivel bekövetkezhető balesetre, az menjen csak EU-kártyával, demokráciában nem tilos hülyének lenni.:-)

2018. jan. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hagyjátok, a 7-es lesz az első aki a különböző külföldi fórumokon majd segítségèrt sír, ha gàz lesz. Találkoztam nem egy ilyennel, aki utólag sírva kèr segítséget, hogy jajj mit csináljon, mert EU kártyája van meg több ezres kórházi szàmlája...
2018. jan. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!