Kezdőoldal » Utazás » Európa » Londonba költözni? (lent)

Londonba költözni? (lent)

Figyelt kérdés

Mennyire esélyes innen magyarországról kiköltözni Londonba?

Nyelvtudásom van és jövőre végzem az egyetemen.

Nemtudom mennyire tudok majd a tanult munkám köreiben elhelyezkedni (animáció)


Mindenki azzal riogat hogy majd a lakbért alig tudom kifizetni ha kimegyek.

Amúgy nincsenek nagy elvárásaim csak minnél előbb ki szeretnék jutni hogy ott építhessem fel az életem.



2018. jan. 28. 11:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg kimenni egy félévre vagy nyári szakmai gyakorlatra, vannak erre programok (Erasmus pl.) Már azalatt is szerezhetsz kapcsolatokat, tájékozódhatsz, alapozhatod a költözést. Nem biztos, hogy a tanult szakmádban rögtön el tudsz helyezkedni, e a nyitott vagy és nem félsz a melótól, a kezdeti nehézségektől, nincs akadálya, hogy kiköltözz. Sokan megtették már.:-) Azon érdemes elgondolkodni, hogy London területén, vagy valahol a közelben akarsz-e élni, Londonon belül iszonyat drága a lakhatás.
2018. jan. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon ritka ,hogy itt valaki egyből a saját szakmáján belül elhelyezkedjen. Itt tényleg a nulláról kell indulnod . Az emberek nagy része ezért is kezdi mosogatóként stb . Igy tanulsz is és egyre szélesebb lesz a választék a munkák körében . London... Még ha szobát bérelsz is a gatyád rá fog menni . Előbb utóbb jó fizetésed lesz de amig csak a dolog elején tartasz igen nehéz lesz a pénz kérdés. Londonban egy szobát £500 ért is láttam sőt még ennél feljebb is vannak . Vidéken ennyiért egy 3 szobás családi házat bérlünk . London mellett inkább csak a sok munkalehetőség szól . Ha bármi kérdésed van írj nyugodtan:)
2018. jan. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

London?


Piszok drága, inkább külvárost nézz.

2018. jan. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerezd meg a papirokat, vállalj el akármilyen munkát, abbol tudod fizetni a dolgaid , közbe keresgélhetsz szakmádhoz illőt. Én is idén tervezek kimenni, erre szánok két millát. Anglia királyság
2018. jan. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem ritka a szakmában való elhelyezkedés, csak ehhez mondjuk nem árt ha van is az embernek egy szakmája. A kivándorlók többségének viszont nincsen, de a számuk miatt az ő helyzetüket veszi mindenki általánosnak. Ha van az embernek egy jó szakmája, felsőfokú végzettsége, akkor akár már Magyarországról jelentkezhet kinti állásra, és sokszor már úgy tud költözni, hogy biztos helye van.
2018. jan. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Teny, hogy nem olcso a szallas es bevett gyakorlat, hogy bevandorloktol akar fel evre elöre kerik a lakbert es a kauciot is egyszerre.


De letezik rengeteg lakokozösseg is. Ha nem tul nagyok az igenyek ezen a teren, akkor erdemes ezeket nezni. Erdemes azert figyelembe venni, hogyha csak nem valami nagyon menö hianyszakod van, akkor a kezdetekben nem valoszinü, hogy vegzettsegednek megfelelöen tudsz majd elhelyezkedni. Vedd figyelembe, hogy vendeglatasban es ehhez hasonlokban valoszinüleg tulorazni es rendszertelen idöbeosztasban fogsz dolgozni. Fontos a tömegközlekedes. Nagyon külvarost nem neznek, ha egy 9-10 oras munkanap mellett 3 orad ramegy az utazasra.


En eltem Londonban es elöször en is pincerkedtem. De nem kellett sokaig, mig nyelvtudasom elerte a szükseges szintet, hogy elhelyezkedhessek vegzettsegemnek megfelelöen. De azt öneröböl tanultam, mert munkahelyen nem csak sok volt a szinten külföldi, de az anyanyelvü kollegak sem eppen a diplomas reteget kepviseltek.


Ha valoban akarod, akkor azt nezd, hogy hogyan tudod megvalositani. Ne azokra hallgass, akik nem mernek nekivagni vagy feladtak, mielött elertek volna celjaikat. De ne is csak a penz motivaljon, mert az nem eleg, hogy kitarts terveid mellett. En sem bantam meg es csaladvallalas mellett hagytam el Angliat (de eszem agaban sincs Magyarorszagra visszaköltözni). Fantasztikus, de idöközönkent nehez szakasza volt az eletemnek es meg most is majdnem evente jarok vissza.

2018. jan. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!