Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen helyeket illetve mit...

Milyen helyeket illetve mit tudnátok ajánlani Horvátországban?

Figyelt kérdés
Azt tervezem, hogy a nyáron egyedül megyek ki autóval és mivel elég nagy, abban alszok. Ezt főleg azért találtam ki, mert nincs elég pénzem normális szállásra, meg egy standard utazásra és még kalandos is. Csinált már valaki hasonlót? Hol lehet fürdeni a tengerben? Hiszen nem mehetek be lezárt strandokra.. Mit lehet megnézni, ami nem kerül pénzbe, vagy legalább nagyon kevésbe?
2018. febr. 16. 19:32
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat! D. Brasco! Nem beszólni kell annak, aki próbál segíteni, hanem ha valamivel nem értesz egyet, akkor írd le, hogy miért. Tényleg kíváncsi vagyok rá. Az anyázásra már sokkal kevésbé. Csak kulturáltan..
2018. febr. 27. 12:58
 12/17 D. Brasco ***** válasza:
Tőlem fogjad a pártját a 6-osnak ha neked az tetszik......csak ha jol látom pont ő kezdett itt el "anyázni".........es ami a legviccesebb hogy pont a nyilvánvaló tényekre vergődik!Itt ugyan is szó nem volt beszólásról.........ez ugyanis tény hogy ő ott még nem járt........aki szerint horror drága meg hideg a víz stb az max képeslapon látta horvátországot
2018. febr. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
55%

A tény,hogy Horvátországban ,szinte mindenhol hideg a víz.Nekem és a családomnak mindenképpen.Lehet másnak megfelelő,de ez relatív.A németeknek is jó volt a balaton hőmérséklete,mikor gyerekkoromban egyszer ott nyaraltunk és 18 fokos volt.Azt mondták ,hogy melegebb mint az északi tenger,így nekik pont jó.

Nekünk hideg az adria,ennyi..és ezt nem egy nyaralásból szürtem le elhiheted.

Ahogy az is tény,hogy kevés a homokos part.Pár éve Pirovac -ban voltunk,mert azt olvastam,hogy ott melegebb a tenger mint máshol,mert öbölben fekszik.Hát kuv@ hideg volt ott is a víz.

Az árak pedig relatív,hogy kinek mi drága és olcsó.Nekünk drága,lehet neked vagy másnak nem..de ezért nem foglak savazni,hogy te biztos nem jártál még ott,mert szerinted olcsó ott minden és meleg a tenger.

2018. febr. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Bocsi, D Brasco! Egyáltalán nem ellened akartam beszélni, mindenki válaszát szívesen elolvasom. Csak úgy értettem, hogy ő ír valamit és azt feleled, hogy nem járt ott. Ezt tutira provokációnak veszi a válaszoló. Köszi neked is és a többieknek is a válaszokat!!! Amúgy mikor én voltam ott nekem is hideg volt a víz az első percben, de utána hamar hozzászoktam. Illetve a szálláson tényleg horror árak uralkodtak, de volt egy jó kis bolt (olyan, mint a TESCO), ha jól emlékszem Billa, ott barátibb árak voltak. Csak azért kérdeztem az egészet, mert azóta hosszabb idő telt el és kiváncsi voltam klassz és olcsó kempingekre, de főleg úgy, hogy van tapasztalat.
2018. ápr. 19. 02:10
 15/17 anonim ***** válasza:

Sűrűn -évente többször is- járok H.országba.

A drága meg az olcsó az valóban relatív, de aki olyan hülyeségeket ír -evidenciaként- , hogy "a tenger mindenhol ku.va hideg" az maximum az ócsó előszezonban járt arra! Ugyanis nyáron szinte mindenhol 24-26 fokos. (Ráadásul kint 1 méter mélyen mérik, nem a víz tetején mint a Balatonban.) Déli irányban pl. Dalmáciában ill. a védett öblökben meg még melegebb az Adria. Akinek ez hideg, az már orvosi eset.

A másik hülyeség, hogy "Kint nagyon drága az élelmiszer,ha olcsón akarot megúszni,otthonról viszel mindent még az ásványvizet is".

A nyaralóhelyeken és a turisztikai célpontokon ez mindenhol így van. A Balatonon sem annyi a lángos mint pl. az újpesti piacon.

Viszont nemzetközi élelmiszerláncok mindenhol jelen vannak, és szabott árakkal.

Amennyiben ezeket keresed fel, akkor az itthoninál is olcsóbb árakat találhatsz kis szerencsével. (pl. Lidl, Kaufland.)

Csak néhány múltheti akciós ár a Kauflandból:

1,5 literes ásványvíz: 30 Kuna

fél kilós kenyér: 3-6 Kuna

3,5 %-os tartóstej: 4 Kuna

gépsonka szeletelve: 4 Kuna/10 dkg.

olívás mortadella szeletelve: 4 Kuna/10 dkg

500 ml-es német dobozos sör: 4 Kunától indul

Hasonlítsad össze az itthoni árakkal.


*Aki meg egy nyaralásra képes hazulról elutaztatni a karton ásványvizeket úgy, hogy ezen max egy gombóc árát tudja csak megspórolni, az más "galádságokra" is képes.

2018. ápr. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Elírás történt.

Természetesen nem 30, hanem csak 3 Kuna volt a legolcsóbb ásványvíz.

2018. ápr. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Én anno a Billában vásároltam és valóban nem volt vész. Inkább a szállás a gond meg, ahogy az egyik kedves válaszolónak is írtam, most a társaság hiánya miatt el is marad az egész. Viszont ettől függetlenül köszönöm a válaszokat! 😊
2018. máj. 4. 00:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!