Kezdőoldal » Utazás » Európa » Vannak it gyk-n Norvégiában...

Vannak it gyk-n Norvégiában élő/élt magyarok? Tudnátok tanácsokat adni?

Figyelt kérdés

Debrecenben járok egy gimnáziumban ,,műszakira,, pontosabban matek-fizika tagozatra. Németet és angolt tanulok. Most 17 éves vagyok és 2 éve voltam Norvégiában, egyszerűen szerelmes lettem az országba. Azt tervezem, hogy gépészmérnöknek megyek tovább tanulni és még közben okj-s képzést is szeretnék elvégezni. Szerintetek itthon jobb elvégezni az egyetemet vagy próbáljak meg kijutni Norvégiába és ott tegyem le az egyetemet? Mennyire keresett ez a szakma? Vagy még szemezgetek a középiskolás matek-töri/fizika tanári szakkal is. Melyikből lehetne jobban megélni?

Strenden környékére gondoltam. Mennyi ott a lehetőség? Ismerōseim azt mondták, hogy a Norvégok nagyon lekezelőek lennézek velem, mivel külföldi vagyok és még csak meg se tudnék ott élni főleg, ha egyedül megyek. Szerintetek mennyi idő kellene mire meg tudom tanulni a Norvég nyelvet, hogyha heti 2x járnék tanárhoz és mellette norvég filmeket és youtubereket nézek?

A válaszokat köszönöm!😊



2018. febr. 23. 16:37
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
34%

6 vagyok.

Nem fiatalos hévvel kell kimenni ("Hé, skacok, menjünk ki Norvégiába, jösztök?" - nem így), hanem meg kell tervezni, mert nem húsz km-re van. Van net, utána kell nézni mindennek. Szállás, étkezés, árak, (pl. írtam Ausztriát, megnéztem néhány akciós újságot a telómon, mert ráértem és kíváncsi voltam, mennyi ott pl. a hús), adminisztráció (lakcímbejelentés), ösztöndíj, egészségbiztosítás, utazás oda, ha vissza kell jönni, a visszaútnak legyen meg a feltétele, melyik város, albi árak, szobabérlet?, diákkedvezmények, ad-e vmit a norvég állam, mint kint tanuló diáknak, most nem az, hogy pénzt, de mondjuk kedvezményt, kihez tudsz ott fordulni, ha bajod van, kinti orvosi rendszer, kinti magyar közösség, nagykövetség, ha vkinek jogsija van, hogyan érvényesítheti kint, itthon a tb-t fizetni kell, különben megbüntetnek, ha nem akarod, akkor teljesen ki kell jelentkezni a navnál. Kinti bankszámla, bankkártyarendszer (osztrákoknál tök más, mint nálunk). Meg ilyenek. Kicsit nehéz diákszemszögből gondolkodnom.

Szóval google a barátotok, nyissatok egy Norvégia mappát a gépen és gyűjtsétek az infókat. Nektek is megnyugtatóbb lesz, akkor is, ha minden oké lesz. A szüleitek is nyugodtabbak lesznek.

Nekem van osztrák linkgyűjteményem, pedig az itt van a szomszédban, én meg idősebb is vagyok.

2018. márc. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
0%
Visszanéztem: plusz diákmunka, munkalehetőségek.
2018. márc. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Ezeket már elkezdtük gyűjteni. De ez a mappa jó ötlet. Köszönöm szépen!
2018. márc. 13. 14:28
 14/14 anonim válasza:

6-hoz pontosítás: Indoeurópai nyelvcsaládba tartozik, azon belül a germán ágba, az északi germán nyelvek közé az izlandival, és a feröerivel, és pár kihalt nyelvvel. Nagyon változatos földrajzilag, van ahol jobban hasonlít a svédhez, és van, hogy két norvég sem érti meg egymást.


https://www.youtube.com/watch?v=onduQjgAj8Y

2018. márc. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!