Kezdőoldal » Utazás » Európa » Németbe költözés a szüleimmel?

Németbe költözés a szüleimmel?

Figyelt kérdés
17 vagyok, nem tudom eldönteni, hogy menjek velük vagy maradjak, mert ott egy évig tanulnám a nyelvet, aztán újra kell ismételnem a 11. osztályt. Megérné? Voltunk már ott 2x, nagyon szép hely tényleg, de nem tudom megérné-e 20 évesen leérettségiznem.

2018. márc. 4. 10:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Semmi problémád nem lesz attól, ha 20 évesen érettségizel, főleg ha ezzel szert teszel egy fluent német tudásra, ami legalább annyira fontos a hazai munkaerő-piacon, mint az angol.


Ez csak kamatozni fog, úgyhogy hajrá, menjél csak velük!

2018. márc. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Elsőnek igaza van, de én azért még kérdeznék valamit:

ha nem mennél velük, mégis kinél, hol laknál, ki fizetné a megélhetésedet? Mert 18 év alatt törvényileg még nem vagy nagykorú, így elvileg nem élhetnél egyedül.

2018. márc. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Azt esetleg nem tudod/valaki nem tudja, hogy milyen oktatás folyik ott?
2018. márc. 4. 12:25
 4/18 A kérdező kommentje:
A házunkban, a nagyszüleimmel és küldenének pénzt minden hónapban.
2018. márc. 4. 12:52
 5/18 anonim ***** válasza:

Ja, az úgy okés... Lehet, hogy eleinte szokatlan lesz/lenne kint, hogy nincsenek barátok, nem érted a nyelvet, stb., de mégiscsak a szüleiddel vagy és később csak profitálhatnál belőle, hogy jól megtanulsz németül.

Max ha nagyon nem megy, még mindig hazajöhetsz, de legalább próbáld meg! (2-es)

2018. márc. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, szerintem velük tartok! Németül sosem tanultam, hogy lehetne nekikezdeni hogy gyorsan is menjen?
2018. márc. 4. 13:21
 7/18 anonim ***** válasza:

Online elkezdhetsz németül tanulni otthonról is. Mikor költöznétek?

Amúgy meg ne arra menj rá, hogy gyorsan tanulj, hanem, hogy alap dolgokat tanulj meg: köszönés, ételek, járművek, irányok, stb, ami a hétköznapi dolgokban segít.

Aztán ott kint úgyis ragad rád majd gyorsan - már ha meg akarsz tanulni németül... :-)

ismerősöm vagy 3 évig volt Franciaországban, de 2 év után még mindig nem tudott franciául, mert egyszerűen nem érdekelte.

2018. márc. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Pl. itt van Neked mindjárt egy elég jó kis oldal:

[link]

(7-es vagyok)

2018. márc. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem én már itthon maradnék. Legalább addig amíg elvégzem az iskolát. Ja meg főleg ha még kb nem tudsz semmit németül. Szerintem egyáltalán nem érné meg újrajárnod semelyik osztályt. Én nagyon nagy időpazarlásnak érezném mégegy évet elvesztegetni iskolára. Mégha külföldön jobb is az oktatás, akkor sem. Ez időpocsékolás, annyival kevesebb időd lesz élni. Én mindenképpen itthon fejezném be az iskolát. Meg se fordulna a fejemben, hogy valamit is újrajárnék. Nem szivatnám meg magamat ezzel, ha van lehetőség kikerülni ezt. Majd elvégzed az iskolát, és ha később szeretnél, akkor utána menjél ki szerintem. De nem ér meg iskolára még több évet beáldozni. Fölösleges, és annál később tudod elkezdeni az életedet. Akkor már inkább itt Mo-n told le egybe. Amíg nem csinálhatsz azt, amit akarsz, az addig időrablás az életedből. Én megcsinálnám itt, aztán utána igyekeznék annak élni, amit szeretek. Nehogy már elvesztegess éveket az életedből, meg kétszer csinálj meg egy adott osztályt, hogyha már egyszer teljesítetted. Ha már teljesítetted, az egy eredmény. Az kész, azt megvan; azt nem kell újra. Szerintem bűn és hiba lenne saját magaddal szemben ebbe belemenni, hogy járd újra.
2018. márc. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

# 9 Jesszusom ember! Beakadt a szalag? Vagy kanári-üzemmód? :O


Kb. ötvenszer elismételted ugyanazt, csak más szavakkal!


Különben miért kezdené el később az életet? Csak később fejezné be majd az egyetemet, tovább tartana nála az ember életének egyik legszebb időszaka. Még nyerne is azzal, hogy később köt le az életét a meló.

2018. márc. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!