Kezdőoldal » Utazás » Európa » Németbe költözés a szüleimmel?

Németbe költözés a szüleimmel?

Figyelt kérdés
17 vagyok, nem tudom eldönteni, hogy menjek velük vagy maradjak, mert ott egy évig tanulnám a nyelvet, aztán újra kell ismételnem a 11. osztályt. Megérné? Voltunk már ott 2x, nagyon szép hely tényleg, de nem tudom megérné-e 20 évesen leérettségiznem.

2018. márc. 4. 10:46
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

9-es, menjünk a Te nyomvonalad mentén.

nem megy ki, kijárja itthon az iskolát és lesz egy érettségije. ÉS? nem tud németül, nincs semmilyen szakmája, mit fog csinálni, miből fog élni felnőtt korában?

Míg ezzel szemben ha kimegy, a szüleivel lesz, akik segítik, támogatják, megtanul németül, DE! nem csak érettségije lesz, hanem meglehetősen jó német nyelvtudása, amivel aztán aakármelyik német miltinál már itthon is elhelyezkedhet, ha mindenáron haza akar jönni. Igaz, egy-két évvel később lesz meg ez a tudása. ÉS? Nem egy és nem két tinédzser végez 19 évesen az érettségivel itthon úgy, hogy még meg sem bukott - csak évvesztes. és 19 évesen van egy középiskolában tanított/tanult szinte semmilyen nyelvtudásuk, amivel megszólalni sem mernek/tudnak.

2018. márc. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a támogatásotokat! Az a helyzet, hogy Romániában tanulok és a román nem megy, emiatt is mennék mert a magyar, matek és biológia érettségim sikerülne de a román nem valószínű és ott meg azért ha megtanulok németül csak sikerülne és több lehetőség van kinn..
2018. márc. 4. 14:45
 13/18 anonim ***** válasza:

Na, kérdező, eddig segítettem , de akkor most én is kérdeznék. Segíts nekem megérteni, hogy van az: sokszor olvasom Romániában élő magyaroktól is és Szerbiában, Ukrajnában, Szlovákiában élő magyaroknál, hogy nem megy a nyelv. Az a nyelv, amelyik országban éltek. Értem én, hogy magyar közösségben vagytok, magyarul beszéltek, de hogy lehet, hogy nem megy annak az országnak a nyelve, amelyikben tizensok éve éltek. Kicsit olyannak tűnik ez nekem, mint amit felhoztam példaként: az ismerősöm 2 év múlva sem beszélte a francia nyelvet.

és hidd el, nem kötözködésképpen kérdezem ezt, hanem egyrészt szeretném megérteni ezt a "jelenséget", másrészt meg, ha Romániában élve nem tudod a román nyelvet, akkor a németet hogy fogod megtanulni? Kb ugyanaz lesz a helyzet, hogy egy másik országban élsz és annak a nyelvét kell megtanulni, ahol élsz.

2018. márc. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Erre nálunk az a magyarázat, hogy ugyanúgy kezelik a magyar anyanyelvű diákokat mint a román anyanyelvűeket. Én megértem amit nekem mondanak de válaszolni nincs bátorságom. A tanárok sem a legjobbak, bár ez emberfüggő. Nem beszélnek magyarul velünk a román tanárok soha, ez nem is lenne baj ha beszélni tanítanának meg és nem csak diktálnának egész órán aztán magold be.
2018. márc. 4. 15:34
 15/18 A kérdező kommentje:
A németre pedig ráleszek szorulva mert ugyan angolul majdhogynem anyanyelvi szinten beszélek de meg kell tanuljak majd a suli miatt is.
2018. márc. 4. 15:37
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Èn németországban élek, de boztis lehetsz benne, ha kiköltözöl az elsö 1-2 év nem lesz túl könnyü.


Két féle verzió van, vagy bekerülsz egy integrációs osztályba ahol egy rakat másik külföldivel fogod a nyelvet intenzíven tanulni, vagy évismételve rögtön osztályba kerülsz.(ez attól függ, hogy ahova költöztök mik a lehetöségek)


Egy barátnöm költözött ki 3 gyermekével, és az egyik a kiköltözéskor 13 éves volt. Mo-n 3-4-es tanuló, vagy is közepes. Elsö egy év integrációs nyelv része jól ment neki, de igazán kevés volt ez a nyelv tanfolyam, hogy köv évtöl felvegye a ritmust egy rendes osztállyal. Már 3 éve élnek itt kint, de ez a fiu még mindig rendesen szenved a nyelv miatt. Pedig angolul ö is jól tud, de ahhoz, hogy tökéletesen írjál, hogy oriási szókincsed legyen több kell mint egy éves tanfolyam...


Nekem 2 gyerekem van a férjem német, ök most kezdték az iskolát és a nyelv tökéletes náluk. DE még azok a gyerekeknek is problémájuk van akik itt születtek már de teljsen magyar családban. Ez abból látszik, hogy minden gyereket elküldenek ovi utolsó felében nyelv erösítésre, és a magyar családok gyerekei szinte mind mennek. Pedig ök igazán jól beszélnek németül, de még is sok nehézséggel küzdenek.


Egy év alatt nem fogsz megtanulni németül annyira, hogy le tudjál érettségizni belöle 1-2 évvel késöbb. Föleg, hogy itt az érettségit csak gimnáziumok adnak, és csak annak van szüksége rá aki egyetemre megy.

2018. márc. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, közben beszéltem az egyik ismerősömmel aki kiment és hasonlókat mondott úgyhogy inkább maradok 1 évig, szenvedek a románnal de megszerzem az érettségit!
2018. márc. 4. 20:16
 18/18 anonim ***** válasza:
0%
Fél éve még azt mondtam volna, hogy menj. Most már az a véleményem, hogy Németország már csak egy-két évig lesz vonzó célállomás. Én is inkább hazaköltözöm.
2018. márc. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!