Kezdőoldal » Utazás » Európa » Nagyon nehéz elboldogulni...

Nagyon nehéz elboldogulni Szlovéniában nyelvtudás nélkül?

Figyelt kérdés

Lehetséges nyári úti cél lenne, de sajnos magyaron kívül nem tudok. Nagy szégyen, de ez van.

Németül annyit el tudok makogni, hogy köszönök, , hogy szobát foglaltam, hogy jegyet kérek, meg hasonlók.

De ha körmondatban válaszolnak, akkor csak nézek ki a fejemből.

Ennyi az összes. Szlovén teljesen ismeretlen, angol is.

Na mondjuk, amit németről írtam, annyi talán összejönne.


2018. márc. 7. 22:56
 1/6 anonim ***** válasza:
48%

Legyen mindig feltöltve a telefonod és tölts le offline szótárakat - ha magyar-szlovèn nincs, akkor legalább a magyar-angolt. És legyen mobilneted , hogy esetenként a Google Fordító segítsen ki.


Ezen kívül természetesen semmilyen kütyü nem helyettesítheti a toll + papír túlélőkészletet, ez mindig jól jön, hiszen akár rajzolni is lehet rà.


Szerintem a nyelvtudás hiánya ne szegje kedvedet és ne mondj le arról, hogy csodálatos helyeket és embereket ismerj meg!

2018. márc. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Szerintem ne baj az, ha nem beszéled az ország anyanyelvét. Én már voltam Görögországban, Szlovákiában, Romániában és Csehországban. Mondanom sem kell, hogy egyik nyelven sem tudok semmit. Igaz, minimális angol tudásom van, azzal boldogultam.
2018. márc. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Meg lehet oldani mindent nyelvtudás nélkül, maximum kényelmetlen. Én hiába beszélek 7 nyelven többé-kevésbé folyékonyan, oroszul sajnos nem, de sokat utazom posztszovjet tagköztársaságokban, legutóbb Tádzsikisztánban és ott mással hiába is próbálkozik az ember, néhány helyen van 1-1 angolul picit beszélő, de kb ennyi. Ettől függetlenül Közép-Ázsiában is simán intéztem magamnak helyben több napra sofőrt, jurtás szállást vagy stoppolás közben kéredzkedtem be családokhoz, ahol google translate-et nyomkodva letárgyaltuk, hogy mennyi a koszt meg a kvártély.
2018. márc. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Angol azért igencsak alap kellene, hogy legyen.


Ha még nem az, nyárig sok időd van megtanulni legalább alapvető dolgokat :D

2018. márc. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen, angol alap lenne. 60 éves vagyok.

Nekünk olyanakat tanítottak, hogy Szergej Szergejevics Szergejov sztahanovista elvitte a kiváló pionír fiát a filmszínházba (nem moziba!) megnézni a Hogyan győzte le a furmányos Grisenka a gonosz cárt című filmet.

A kérek egy pohár vizet egyszer sem hangzott el.


Persze ez nem mentség, tudom.


Annyit össze tudok makogni (olyan bikicsunáj módon), hogy

Dobar dan, ájem dont szpík szlovénis, englis stb.

Ájem Jakab Gipsz from hángeri/Ikh bín Jakab Gipsz ausz Ungarn.

Meg: Rezerviral szem dvoposzteljno szobo/Ikh hábe ájn doppelcimmer gebukt

És hasonlókat.


Még a boldogult Jugoszláviában történt, hogy hanglemezeket akartam venni.

Volt egy hat mondatos panelem, amit elő is vezettem hibátlanul az aladó hölgynek. Meg is értette.

A zsebemben volt még egy adag betanult szöveg.

Vártam a végszót, de nem az jött.

Ő is mondott hat mondatot, amit nem érttem.

(Segítséggel kiderült, hogy egyes lemezek nyugati licenszek, ezért drágábbak, mint a helyiek).

2018. márc. 9. 16:48
 6/6 anonim válasza:
Nos igen. Én kinn tanulok az egyik egyetemükön, ahol sok külfödi diák van. Nem muszá épp az ország nyelvét tudni, mert az idegen nyelvtudása a szlovénoknak általában jó. Boldogulsz, ha tudsz angolul vagy németül. Ugyanúgy, ha tudsz horvátul, bosnyákul, szerbül, azt is megértik és elfogadják. Sőt ha csehül vagy szlovákul beszélsz, még azzal is jutsz valamire, ha másképp nem, hogy az egyszerű emberekkel megértesd magad.
2018. márc. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!