Kezdőoldal » Utazás » Európa » Utazott már valaki külföldre...

Utazott már valaki külföldre busszal? Vagy esetleg külföldről haza busszal?

Figyelt kérdés
Németországból most először busszal szeretnék haza utazni. Van valakinek tapasztalata e téren? Kb hányszor szoktak a buszok megállni “pihenőt” tartani? Mennyire kényelmes. Mire érdemes oda figyelni, stb. Mindenre kíváncsi vagyok a távolsági buszozással kapcsolatban.

2018. márc. 22. 19:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Nekem anyukám járt éveken keresztül busszal Németországba. Règen a volannak volt egy járata, és ök simán egy egész pisi szünetet tartottak, mindig megszámolták az utasokat(vagy is senkit nem hagytak ott).

Most viszont ez megszünt és flixbusz van csak. Na ök csak felveszik az utasokat, pisilni csak a buszon lehet, és mindkétszer késett nem is keveset...

2018. márc. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Londoba es Szofiaba mentem busszal. A londoni egy szenvedes volt soha tobbet, a szofiai nem volt kenyelmes de ki lehett birni.
2018. márc. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
14%
Milyen pihenő, elfáradsz az út közben? Menetrendszerinti megállóhelyek vannak, vécé van a buszon.
2018. márc. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Idézőjelben van a pihenő. De igen, nyilván az utazás is fárasztó. Nem tudom ültél e már buszon vagy vonaton 8 órán keresztül egyfolytában, mert én igen.
2018. márc. 22. 20:01
 5/17 A kérdező kommentje:
Első két válaszolónak köszi :)
2018. márc. 22. 20:17
 6/17 anonim ***** válasza:
Vonat 115 euró lenne 8 óra út , a busz 12 óra 80 eur . Eurolines , 19 órai indulás ULMból . Pár perc késéssel megérkezett felültem . Tele bugris román és vidéki magyar proli tetűvel . Pofáztak óbégattak az összes lámpa égett egy folytában . 30 perc múlva a yard kiszedte a buszt és két külföldi miatt mindenkit igazoltattak ,20 perc veszteglés . Elindultunk majd hamarosan vacsora idő egy benzinkútnál újabb fél óra veszteglés . Osztrák határnál hóvihar , lassú haladás . Éjfél az utasok még mindig ugatnak . Sopron előtt baleset , lavírozás , pánikolás . Pisa szünet . Biztos haladás . Fővárosunk előtt újabb baleset , tetű vonaglás , bugrisaink sírtak mennyire fáradtak . Megérkeztünk , elhagytam a csordát és bántam hogy mi a fenéért nem a gyorsabb kényelmesebb vonatot választottam .
2018. márc. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
47%
Banyek 5-6 óra ülés elég egy trombózishoz ... Friss levegő sem kell ugye csak széndioxid izzadság meg bélgáz ?
2018. márc. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Londonba cserediákként(ahogy az előzőekben elhangzott, katasztrófa). Rengetegszer megálltunk, kajálás, városnézés plusz éjszaka Németországban egy hosszabb időre 3-4 óra alvás + tisztálkodásra. Nyilván ez nem a mérvadó buszos utazás, szervezetten iskolával mentünk anno, nem menetrendszerinti busszal stb.

Prágában többször jártam busszal, 7,5 óra fix 2 megallóval az egyik Pozsony a másik Brno volt talán. Kényelmes-e? Nem igazán. Legyen nálad valami amivel elfoglalod magad, tablet filmet nézni, könyv, zene akár laptop ha dolgoznod kell,úgy jobban telik az idő. Minél kényelmesebb ruhában utazz, ne szorítson stb. A pihenők alatt mozgasd picit át illetve frissítsd fel magad. Én egy hosszabb repülőúton is ha van rá lehetőségem megyek egy kört, felállok átmozgatom picit a sajgó végtagjaim. Talán akkor jársz a legjobban ha tudsz aludni egy nagyot.

2018. márc. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
14%
Nem, te leszel a világon az első, aki ezt kipróbálja.
2018. márc. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Én utaztam már jó párszor, mivel olyan szerencsétlen vagyok, akinek nincs kocsija, vezetni sem tudok, de szeretek utazgatni. Legutóbb az olaszországi nyaralásunkra mentünk busszal. Nagy élvezet volt, mondhatom. :D

Ugyanis én erősen túlsúlyos vagyok, ami miatt eleve kényelmetlen egy ilyen út, nem fér el a seggem a széken, feldagad a lábam stb.

Amit én mindig be szoktam tartani:

- lehetőleg nem egyedül utazom, mert akkor egy idegent ültetnének mellém, és akkor ülhetek vigyázzülésben egész úton,

- érdemes párnát vinni, akár csak ilyen felfújhatós utazópárnát is, rengeteget jelent,

- MINDIG le szoktam szállni a pihenők alkalmával, ha éppen alszok, akkor is lelket verek magamba valahogy, és MINDENKÉPPEN elmegyek először is vécére, aztán pedig járkálok, amennyit tudok, mert utána ismét több órás ücsörgés következik.

A buszon van vécé, ez igaz, de külön fel szokták hívni a figyelmet arra, hogy csak és kizárólag végszükség esetén szabad használni, szóval érdemes az ilyesmit a megállók alkalmával intézni. (írta valaki, hogy a flixbuson lehet vécézni, azokat nem ismerem, én ilyen utazási irodás buszokról írtam.)

Egyébként nem kell aggódnod, nem olyan nagy dolog ez. Én is túl szoktam élni, pedig én tényleg rettentő problémás vagyok ebből a szempontból.

2018. márc. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!