Kezdőoldal » Utazás » Európa » Rómában milyen mostanában a...

Rómában milyen mostanában a közbiztonság?

Figyelt kérdés
Aki esetleg az utóbbi hónapokban járt ott, nőként, esetleg egyedül, mennyire veszélyes?

2018. márc. 26. 21:08
 1/9 A kérdező kommentje:
Kicsit idétlenül írtam ki: az ott és a nőként szavak közé nem vesszőt akartam tenni, inkább kettőspontot vagy gondolatjelet. :D
2018. márc. 26. 21:09
 2/9 anonim ***** válasza:
Barátnőm járt ott nőkènt, igaz nem egyedül, mert velem volt. A világon semmi gond nem volt.
2018. márc. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nyáron voltam egyedül nőként nem volt semmi gond. A metrókban, a pályaudvarokon fegyveres katonák állnak mindenhol én abszolút biztonságban éreztem magam :)
2018. márc. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ez jó hír! Nagyon szeretnék odamenni :)
2018. márc. 26. 21:59
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez mondjuk elég fura, ha valaki a fegyveres katonák láttán érzi magát biztonságban, nálam a jelenlétük pont azt jelenti, hogy van mitől félni. Azonban nyilván tudom, hogy a terrorfenyegetettség miatt állnak ott, nem pedig a közbiztonság esetleges problémái miatt. Én mindenesetre ezeket a katonákat potenciális célpontnak tartom, így mindig gyorsan elhúztak onnan, ahol ők álltak.
2018. márc. 27. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát, aki olvas/néz időnként híreket, az tudja, hogy korántsem olyan fényes a helyzet ott. Nyilván nem költöznék oda, de talán turistaként még okés. Én Velencében láttam rengeteg katonát, de mivel a "gázos alakokból" is sok volt, ezért inkább megnyugtatott a jelenlétük.
2018. márc. 27. 10:08
 7/9 anonim ***** válasza:

Kicsit irreleváns: Nem most történt, h. nászúton voltunk Olaszo.-ban (Róma - Nápoly és környéke - Capri). Nagyon szép, és látnivalókban gazdag 2 hét volt. Az árnyékolta be egy 'kicsit', h. a második napon meg szerettük volna nézni a tengert, és ehhez a térkép alapján a legrövidebb utat választottuk. Nem kellett volna...

Rendőrök (rendőrautóval) állítottak meg, kérdezték, h. merre megyünk. Mondtuk, h. hová szeretnénk eljutni, erre kicsit magyaráztak, majd kérték az útlevelünket, és elmondták, h. ez egy ellenőrzés, és ők fegyvereket, kábítószert, hamis pénzt keresnek. Elhittük, meg egyébként is mit tehettünk volna, a környéken nem volt senki du. 7-kor Nápolyban. Elkérték a pénztárcánkat is, majd visszaadták, és megköszönték. Csak másnap jöttünk rá, h. ellopták szinte az összes kápénkat, ami úgy 80 e Ft volt (10 éves sztori).

(Bár volt pénz a számlánkon, mégis az volt az első dolgunk, h. lemondjuk a már kifizetett hotelt (ahol egyébként laktunk), és visszakérjük az igénybe nem vett éjszakák árát, és egy szerényebb(nek tűnő, később kiderült, sokkal jobb minőségű) kvázi panzióba mentünk.)

Kb. tavaly egy ismerőssel (magyar srác) beszélgettünk Olaszo.-ról, aki több évig élt Rómában, és ő úgy jellemezte az esetet, h. "tipikus" (mármint az álrendőrös trükk, azaz kifosztás).

Erre vigyázz, meg a nagyon erőszakos színesbőrű árusokra. Szerintem nagyon tolakodóak (még északon, Milánóban is), persze, ha rendőrt látnak menekülőre fogják...

2018. ápr. 4. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Uhh, ez durva történet, sajnálom, hogy ez lett belőle! :(

És köszönöm, hogy megírtad, még sosem hallottam ilyenről, úgyhogy tényleg hasznos tanács volt...

2018. ápr. 4. 20:43
 9/9 anonim válasza:

Hahahah ez vicces en 20 eves lany vagyok Egyiptomba voltam egyedul agusztusba akkor voltam eloszor ott es semmi se tortent..

Nem kell tartanod kiveve ha Mexikoba mesz egyedul.

2018. ápr. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!