Kezdőoldal » Utazás » Európa » Butaság pont május elsejei...

Butaság pont május elsejei hosszúhétvégén Németországba menni? Ilyenkor sokat kell állni a vámnál?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 15. 16:31
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
Milyen vámról beszélsz te nyomorult?
2018. ápr. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Határátkelő :) Bocsi nálunk vámnak mondják
2018. ápr. 15. 20:40
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Milyen határ?
2018. ápr. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs határellenőrzés. Néha kutakodnak illegális határátkelők után, de az tök random, meg manapság már jóval kevésbé jellemző, mint 2015-ben.
2018. ápr. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Eddig csak Romániába mentem de ott volt hogy órákat vártam mig beengedtek az országba, azt hittem máshol is igy van
2018. ápr. 16. 06:54
 6/9 anonim ***** válasza:
90%

Romània nem Schengen, tehàt ott van hatàrellenőrzés, de Németorszàg viszont igen. Nincs hatàr màr vagy 10 éve...

Dugó az lehet, de nem a hatàron.

2018. ápr. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hivatalosan nincsen sem vám sem határ.

DE!

Viszont nem teljesen alaptalan az aggodalmad, mivel a sógorék időnként bekeményítenek, és szívatják az autósokat.

Legutóbb pl. 10 km-es sor volt az osztrák határnál.

(Én ha mennék, a kora hajnali határátkelést céloznám meg.)

2018. ápr. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Németországban élek már 11 éve, és évente többször utazunk így határ átkelös csoportokban is benne vagyok.


SZÒVAL

Van határ. Vám nincsen.

Határ minden országgal van, ha nem lenne, akkor minden országot ugyan annak hivnának...

A határoknál mind a magyar-osztrák, osztrák-német határoknál ellenöriznek külömbözö dolgokat is. De az utobbi idöben az embercsempészetet. Sajnos mindkét határon elöfordulhat akár több órá állás is.

Az osztrákok közvetlen a határátkelésnél ellenöriznek, a németek több km-el a hatát után, de ez még csendesebb idöben is lassítást jelent, de ahogy írtam több km-es torlodás is lehet...

Ami biztos, hogy május 1-re az emberek inkább Mo irányába mennek, és ajsu 1-ébn vissza. Vagy is ha te pénteken elindulsz No felé és Május 1-én Mo felé akkor nem igazán lehet számítani torlodásra.

De pl egy baleset miatt bármioor bárhol lehet teljes útzár és te 3-4 órát is ragadhatsz benne.

2018. ápr. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8-as kb mindent leírt. Németország a Stau-k hazája :DD pláne a határnál.
2018. ápr. 17. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!