Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mennyibe kerul Angliaba a...

Mennyibe kerul Angliaba a megelhetes?

Figyelt kérdés

Tavaly erettsegiztem, es itthon nagyon keves munkalehetoseg van diploma nelkul (diplomavan is ahogy hallom..) annyi fizetesert amibol kb (eros tulzassal) csak a berletre telne..

Egyik rokonom aki kint el Londonban, tegnap felajanlotta, hogy segitene a papirokat elintezni, hogy egybol dolgozhassak ha kimegyek, meg munka keresesben is segitene, es a hasonlo dolgokban. Ez csak egy hirtelen otlet volt, az itthoni korulmenyek miatt, es annyiban maradtunk, hogy gondolkozok rajta.

lakhatok naluk, amig talpra allok, de erdekel, hogy milyen arban vannak az alberletek a kulvarosban, hany hetet kell elore kifizetni stb..

Tulajdonkeppen minden erdekel a kinti eletrol, az idojarastol kezdve, az elelmiszer arakon at, az emberekig, hogy hogy viselkednek a kulfoldiekkel, milyen papirok kellenek a kijutashoz. Szivesen elolvasok minden tapasztalatot.

Osszesen kb mennyi penzel erdemes elindulni? 300-400ezer? Vagy tobb? Ti mennyivel indultatok/indulnatok el?

Jo lenne tudni nagyjabol mennyi penzt kell megsporolnom. :)

Kivancsisagbol tettem fel a kerdest, hatha segit meghozni a dontest. A rokonomat is kerdeztem mar ezekrol a dolgokrol, de tobb szemszogbol is szeretnem latni.

Egyebkent az angolom kb eros kozepszint.



2018. ápr. 20. 22:19
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Mondjuk nem értem, hogy ezt a kérdést miért nem a kint elő, segítőkész rokonodnak teszed fel....
2018. ápr. 21. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%
Én 1000 fonttal jottem ki Londonba, de nekem nem volt segítségem, az elso perctol magamnak kellett minden elintéznem így ez az osszeg éppen hogy elég volt. Ha a rokonod egy hónapig nem kér pénzt, akkor igazából 100 font+ repjegy simán elég. Utána meg ha megkapod az elso fizetésed (1000-1500 font) akkor abból már simán telik albérletre plusz az 2-4 heti kaukcióra. Én London kozpontjában 600 fontért béreltem egy dupla szobát. Szerintem rendes kis lakást Londonban egy fizetésbol nem lehet kivenni, mert 1200 fonttól kezdodnek (nem csak a kozpontban) és ennyi a minimálbér is. Viszont ha kihúzod pár hónapig egy szobával, akkor utána lesz elég pénzed más városba koltozni és ekkorra már helyi munkatapasztalatod és jobb angolod is lesz. Mi most 500 fontért (beleértve a számlákat is) bérlunk egy one bedroom flat-et, azaz furdo, konyha, háló, nappali, kis erkély. Megyeszékhely kozel Londonhoz és a tengerparthoz és van boven munkalehetoség. Egyébként Londonban már a tobbség bevándorló, így a kérdés az, hogy bevándorlók hogy viselkednek más bevándorlókkal?
2018. ápr. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Te sosem fogsz havi 1500 fontot keresni az elején. Mivel se szakmai végzettséged, se tapasztalatod , gondolom az angol nyelv sem olyan jó( ismerek olyan magyarokat akik otthon felsőfokú nyelvvizsgával itt kint csak pislogtak) így ami munkát kaphatsz az kimerülhet a mekiből vagy hasonló kajáldákból vagy szállodákban takarítókból. Az ilyen cégek bármily meglepő nem szeretnek jól fizetni. Az ok egyszerű. 1 ember elmegy, 20 másik jön helytette. Minimálbérrel számolnak ami jelenleg most áprilistól változik. A minimálbér £7.38 – ha 21-24 éves vagy. Ha fiatalabb akkor £5.90 – ha 18-20 éves vagy. A tapasztalatom, hogy élnek is ezzel a fizetési szabályokkal. Te a korod miatt nem sokat fogsz keresni. Legalábbis 1500 fontot tuti nem. Arról nem is beszélve, hogy ilyen munkáknál mindig 0 órás leszel, és 2 hetente fizetnek. Londonban a megélhetés a legdrágább. Én vidéki városban élek, itt egy 3 szobás(kis kerttel) bérelek lakást havi 610 font + a counciltax és rezsi. Ugyanez a ház Londonban Havi 1400 fontba kerülne + counciltax és rezsi.
2018. ápr. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
31%

Nem lebeszélni akarlak, csak eléd tárom azt, amit a szüleid nem tettek meg... Mint hogy itthon lófrálnál céltalanul, persze hogy jobb Londonban 1000 fontot keresni. De jönnek a gondok, talán megismersz egy szép lányt, jön egy-két gyermek is, a gondok szaporodnak (még mindig kicsi a fizetésed), ovis gondok lesznek, amit fizetni kell, aztán orvosi költségek, stb.

Egyszer csak felébredsz, hogy már 40 éves vagy, még mindig kenyérkereső mesterség nélkül tekeregsz a világban, de már nagy adósságod is van...

Ehelyett azt tanácsolnám, hogy itthon, teljes gőzzel láss neki mesterséget tanulni. Igaz, jobb tanácselnöknek lenni, de a mesterségbeli tudás sohasem fog cserben hagyni és az egész világon elfogadják.

2018. ápr. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Élelmiszerek nem drágák legalábbis nem minden, minden más az..

Forintosítok:


Mi 55 négyzetméter lakást bérlünk London mellett, kb 600.000 ft a bérleti díj.


Rezsi mindennel együtt kb 80.000.


Ételek nem drágák, bár a magyar árakhoz viszonyítva egy picivel drágább. Édességek, sajtok pl olcsók.


Benzin kb 450 ft egy liter.


Fodrász, orvos - méregdrága. Egy sima női hajvágás 30 ezer ft. Én ezeket otthon szoktam letudni ha ciki ha nem.


Tömegközlekedés legolcsóbb Londonban 55 ezerről indul, nekem nagyobb zónás kell, 100 ezer felett van a havi bérletem.


Az angol egy buta, iskolázatlan, elviselhetetlen nép. De a kinti magyarok se jobbak, vetítenek. Főleg az erdélyi magyarok. Egyik nap egy ismerős előadja nekem , hogy 200 millio feletti lakást fognak venni hamarosan stb stb, pár napra rá a felesége meg panaszkodik, hogy kajára alig telik. A lengyeleket, cseheket kedvelem. Ők nagyon normálisak.



16 éve élek itt, megszoktam, nem szeretem.

1-2 even belül költözünk.

A férjem közepvezető egy élelmiszeripari cégnél, kb 1.5 millio korul keres havonta, én HR assistant vagyok, kb 500e körül kapok.


A forintosítás miatt lehetnek minimális eltérések de kb így van.


Szerintem 300-400 kevés elindulni, nem tudom a rokonod mit biztosítana és meddig


London méreg drága, kb annyi egy szoba berles, mint felenk kisebb varosban egy egész kis studio lakás.

2018. ápr. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, a gyerekekkel kezdődnek a gondok.

Előtte mi is jóval olcsóbb lakást béreltünk, fele ennyiért.

De ott 1 szoba volt.

Most hogy 2 fiunk van egy 3 szobás kertvárosit bérlünk - dupla annyiért.

Így már nem olyan jó a buli..

+ igen, az óvoda.. Day Nursery-ben vannak a gyerekek,majdnem elviszi a fizetésem.

Gyerekek előtt anyagi értelemben sokkal jobb volt itt nekünk is kint.

Előző voltam

2018. ápr. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!