Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen munkára számíthatok...

Milyen munkára számíthatok Németországban egy érettségivel és német nyelvtudás nélkül?

Figyelt kérdés
Nincs semmilyen szakmám, most fogok érettségizni. Alapfokú angol nyelvtudással rendelkezem, némettel egyáltalán nem. Egy rokonomhoz költöznék ki Németországba de félek hogy a lehető legrosszabb munkát fogom kapni mert nem tudok németül és nincs másom csak egy érettségim...

2018. máj. 2. 10:55
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
93%
Mosogathatsz a szírekkel. Szerencsésebb esetben.
2018. máj. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem hogy pár hónapra mennék csak ki, hogy megszedjem magam egy kis pénzzel. Nem akarok okoskodni de szerintem bármilyen munkával előbb szedem össze magam (pénzzel) mint itthon. Ezért ha más nincs, a mosogatás is jó. Mennyit lehet vele keresni?
2018. máj. 2. 11:11
 3/23 anonim ***** válasza:
93%
Mosogatás, vágóhídi munka. De van egy jó hírem 90%-ban magyarokkal dolgozhatsz együtt.
2018. máj. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Vágóhíd? Az nem férfi munka?
2018. máj. 2. 11:13
 5/23 anonim ***** válasza:
67%

Semmilyenre, ugyanis egy állást nem fogsz tudni megpályázni.


Meg úgy alapból, hogy gondoltad nulla nyelvtudással kimenni? Úgy átvágnak, mint a huzat...


Én Svájcban élek, B2-es némettel, meg megértek csomó mindent, ám sok hivatalos papírnál csak pislogok, hogy egyes szó-mondat mi a francot jelenthet :D

2018. máj. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Rokonom mindenben segíteni fog, és ő tökéletesen beszél németül. Már 12 éve kint él.

Én meg csak pár hónapra mennék ki. Mennék én Angliába vagy akárhova ahol inkább angolul beszélnek de ilyen helyeken nincs rokonom aki segítene :) És annyira azért az angol tudásom se jó, hogy hivatalos papíroknál egyedül boldoguljak. Lehet hogy németül egy szót nem tudok, de épp ezért jó hogy van segítségem.

2018. máj. 2. 11:32
 7/23 anonim ***** válasza:
67%
Hogy lehet ilyen éjsötét ostoba valaki? Szerinted hogy fog majd kommunikálni veled a munkáltató, kézzel-lábbal? Vagy megtanul a kedvedért magyarul? Hogy akarsz boldogulni a mindennapokban, amikor egyáltalán nem makogsz németül? Hogy akarsz állásokra jelentkezni? Persze azt hiszed, hogy ez úgy működik, hogy kimész és az öledbe hullik minden. Kőkeményen kell ott dolgozni, mert kivágnak, mint a macskát szarni.
2018. máj. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Jujj...ha már így leb.sztál, azt hiszem megérdemled hogy valaki neked is felnyissa a szemedet hogy milyen bunkó a stílusod. Kicsit visszavehetnél, ezzel a stílussal nem sok emberre számíthatsz az életben....


Egyébként meg nem gondoltam hogy az ölembe hullik minden, rokonomnál fogok élni, együtt fogunk bevásárolni, segíteni fog nekem ügyeket intézni, nem fogok egyedül maradni. Mellesleg Németország azért elég hatalmas, akár magyarokhoz is kerülhetek, vagy olyan helyre ahol angolul beszélnek inkább. Nem gondoltam hogy egy német munkáltató majd megtanul a kedvemért magyarul. Bocs má' hogy én a világnyelvet tanultam meg és nem a németet...de feljebb már írtam hogy miért Németországba megyek. Ennél többet nem is magyarázkodok olyannak aki csak ilyen hangnemmel tud másokhoz szólni. Remélem kicsit magadba szállsz.

2018. máj. 2. 11:39
 9/23 anonim ***** válasza:
86%
MAjd angolul beszél veled a munkáltatód, de sztem is vagy takarítást, vagy mosogatást tudsz így vállalni, esetleg idős betegre vigyázni, aki tud angolul, vagy aki magyar, vagy félig magyar, félig német..
2018. máj. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
89%
Vágóhíd? pl. slaggal takarítani a vérengzést az lehet női munka. Ilyen alja takarítások lehetnek, esetleg, ahogy már fentebb említette valaki olyannál házimunka, ápolás, aki magyar.
2018. máj. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!