Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen munkára számíthatok...

Milyen munkára számíthatok Németországban egy érettségivel és német nyelvtudás nélkül?

Figyelt kérdés
Nincs semmilyen szakmám, most fogok érettségizni. Alapfokú angol nyelvtudással rendelkezem, némettel egyáltalán nem. Egy rokonomhoz költöznék ki Németországba de félek hogy a lehető legrosszabb munkát fogom kapni mert nem tudok németül és nincs másom csak egy érettségim...

2018. máj. 2. 10:55
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
91%

Németországban élek 10 éve.

Pár hónapra nem gien fogsz föleg nyelvtudás nélkül munkát találni.

Vágohidak vagy más ilyen munkára vannak magyar közvetítö cégek akik közvetítenek alkalmazottakat, de az nem tuti, hogy az ismerösöd közelébe lesz.


Rengeteg állás van amihez nem is igazán kell nagy tapasztalat, de a minimál nyelvtudás nagyon szükséges. Pl a bolti pakoláshoz is kell, hogy önálloan megértsd mit hol mikor kell tenned.

Idény munkánál földekre csak akkor nem kell nyelvtudás ha magyar müszakvezetö van...


Ami neked nagyon jó lenne , ha megtanulnál gyorsan jobban németül és beiskoláznád oda kint magadat. Itt a szakma szerzö munkákért pénzt kapsz. Pl cipöbolti eladó akarsz lenni, akkor 600-800€ között kapsz azért mert tanulsz és gyakszin vagy közben. Egy ilyen Ausbildung hely lenne neked megfelelö ,de ehhez is kell nyelvtudás.

2018. máj. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
73%

Ha jó vagy az ágyban és mindent bevállalsz, akkor eltekintenek a nyelvtudástól. Majd rádragad, amellyi kell...

Ezen kívül csak nagyon alja munkára számíts. Amiért nem biztos, hogy többet kapsz, mint itthon. A minimálbér magasabb, de költséged is több lesz.

2018. máj. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 D. Brasco ***** válasza:
90%
Nem tudom mi bajod a 7-es valasszal....teljesen korrekt!Mert én sem.tudom felfogni hogy lehet valaki ennyire ostoba meg naiv,es erre az eletkorod sem mentseg,mert azert 18evesen ezt komolyan gondolni hogy minden fele szakma meg nyelvtudas nelkul egy idegen orszagba kimegy par honapra "megszedni" magat es minden rendben lesz mert a kinti rokon/akárki beszél németül......gondolom neki sem lesz jobb dolga mint napi 24 oraban melletted allni azt forditani mert még eldöntetndő kérdésre sem tudsz valaszolni.....
2018. máj. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Utolsó: Alapjában véve értem mit akartál mondani de ez egy elég szexista megnyilvánulás volt, nyilván te férfi vagy és azért mersz ilyet mondani. Egy normális nő nem tesz ilyet.

Szóval mindenképp meg kell tanulnom németül, vagy egy angol anyanyelvű országban egyedül boldogulnom...

2018. máj. 2. 12:55
 15/23 A kérdező kommentje:

12-esre gondoltam, nem a 13-as válaszolóra.

13-as: A stílussal volt a gond. Nem értem miért ilyen a magyarok többsége, hogy egy normális tanácsot sem tud úgy adni hogy ne degradálna le másokat. Miért kell bunkónak lenni? Ezzel volt a gond.

2018. máj. 2. 12:57
 16/23 anonim ***** válasza:
87%

Esetleg rokonod megkerhetned hogy probaljon beszervezni oda ahol o is van. Ugy tud segiteni es rengeteg magyar igy megy ki, hogy a mar kint elo csaladtag segiti oket bejutni akar takaritasra, mosogatasra,gyarba stb..

De tenyleg azert par dolgot megtanulhatnal nemetul az elejen. A tobbi meg ugyis ragad majd rad, de ahhoz hogy ragadjon egy minimalis szokincs is szukseges.

2018. máj. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
69%
Érettségi után mentem ki, 0, azaz nulla nyelvtudással. Szintén élt kint ismerős, aki segíteni tudott. Ő keresett nekem munkát is. Takarítói munka az igaz, de nyelvtudás nélkül másra nem is számítottam. Heti kb 10 órát dolgoztam, 450 euró fizetést kaptam. Ebből fizettem lakbért 150 eurót + kaja 100, vagyis 250 eurót költöttem el havonta a másik 200 meg ment a zsebembe.
2018. máj. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

17-es: Végre valaki tudott valami hasznosat is írni! :)

Köszönöm neked!

2018. máj. 3. 12:17
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Szírekkel semmikép nem fogsz mosogatni, azok nem dolgoznak, nagyon kis százalékuk az, aki valóban tenni is akar valamit, de azok is megkapják a több ezer €-s segélyt, ami nem annyira készteti öket a mosogatásra.

Ha nem tudsz németül, mindenképp nagyvárosban (München, Berlin, Hamburg, Köln, Bremen, Leipzig stb.) helyezkedj el, mert ott tudsz azért boldogulni valamennyire angollal is, de a német ott is fontos, szerintem ez alap.

Mivel nincs szakmád, a nyelvet se beszéled, a mosogatás a legreálisabb Neked, vagy egyébmás gyári munka, ami nem feltétlen rossz, ha rokonok eközben segítenek. Ha jól tudom 9€ (netto) a minimál órabér, tehát olyan 900€ netto-t kapsz, de ez adó kategoriától függ, te gondolod egyedül leszel hivatalosan szóval Neked 9€ lesz, a Brutto egyébként 13-14€ és akinek gyereke van vagy házas, attól függ, hogy hogyan vonják le.

Én nyáron fogok kiköltözni Németországba a családomhoz, viszont tisztába vagyok a dolgokkal, amit leírtam abban 100%-ig biztos vagyok. Én iskolába fogok járni, édesanyám a fentleírtakkal, mosogat, mivel nem tud nagyon németül, illetve 1-2 MiniJob-t szokott vállalni 400-500€-ért, a párja pedig egy elég jó helyen tudott elhelyezkedni, ahol ha jól tudom 1700€-t keres Netto. Egyébként anyám szakmája ápolónö, csakhát sajna nyelvtudás nélkül nem ér vele sokat.

Amire nagyon figyelj: LEGYÉL BEJELENTVE!

Ha nem leszel, akkor megis lehetsz büntetve, mert feketén dolgozol, illetve a fönök akkor fizet, mikor úgy van kedve. Ha azt mondja, hogy „majd 1 hét múlva“ stb. Ne higyj neki, állj tovább, nem fogod megbánni.

15F

2018. máj. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Semmi bajom a mosogatással, a gyári munkával is csak az ami itthon is (3 műszak kizárt, egyszerűen nem bírja a szervezetem...)
2018. máj. 3. 14:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!