Kezdőoldal » Utazás » Európa » Erdélyben miket néznétek meg...

Erdélyben miket néznétek meg 9-12 éves gyerekekkel?

Figyelt kérdés
Még sohasem voltunk Erdélyben. Autóval mennénk. 5-6 napot tervezünk. Nézegettem a buszos körutak programjait, de azok túl sűrűk . Nem szeretnénk folyamatosan autózni, parkolni. Egy olyan központi (szállás)hely kellene ahonnan minden nap el lehetne jutni valahová , 1-2 óra alatt. Erdély nagyobb, mint Magyarország, fogalmam sincs melyik része lenne a legjobb. A gyerekek miatt lehetne egy fürdőzős nap, egy lightosabb hegyi túra, ilyenek. Tudom, hogy rengeteg info van a neten, de hátha van itt olyan aki segíteni tud. A válaszokat előre is köszönöm.

2018. máj. 24. 08:17
 1/3 anonim ***** válasza:
80%
Gyermekkent en a Szekelyfoldet es Maramarost elveztem legjobban, de azota elegge bejartam Erdelyt es az igazsag az, hogy barmerre mesz lehet erdekesseget talalni, akar gyerekek szamara is.
2018. máj. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
92%

Szováta és környéke.

Szállás lehetne Szovátán. Ott a Medve tó.

Közelben van Korond (kerámiák) és Parjad, ahol a sóbányát érdemes megnézni. A sóbányában van sok lehetőség gyerekeknek, játszóterek. De úgy egyébként is érdekes.

Közel van még Erdőszentgyörgy - Bözödi tó medre, emlékhely, Szalmakalap múzeum.

Ezek mind kb. fél órás autóútra vannak Szovátától.

A táj pedig mindenhol gyönyörű a környéken.

2018. máj. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
74%

Kolozsvári szálláshellyel:

- főtér (Mátyás király lovasszobra, szülőháza, Szt. Mihály templom)

- Tordai-hasadék (kb. 40 km.) izgalmas szurdokvölgy

- ugyanott a tordai sóbánya (ultramodern berendezéssel - lásd internet) és a tordai sósfürdő (1834 óta működik)

- Kalotaszeg falvai: Kőrösfő, Kapus, Vista, Méra

2018. máj. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!