Kezdőoldal » Utazás » Európa » Párizsba utazási irodával kb....

Párizsba utazási irodával kb. mennyibe kerülne (amblokk)?

Figyelt kérdés

L/20

Nyáron szeretnék menni Párizsba városlátogatás..maximum 600-700€ ót szánnák rá...



2018. jún. 4. 12:55
 1/9 anonim ***** válasza:
34%
Unblock.
2018. jún. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%
Kik szánnák rá az azt a pénzt? Én nem SZÁNNÉK rá ennyit, pláne nem utazási irodával. Az azoknak való, akik nem tudják egymás után leírni a nevüket és a születési dátumukat.
2018. jún. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
a tesómék 4napot voltak,-de azt mondták nagyon nagyon drága volt az ott lét..
2018. jún. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"utazási irodával kb. mennyibe kerülne "


Az adott iroda honlapján szerepel az ár. Neem??!

Amúgy a felszámított adminisztrációs, kerozin pótdíjjal és mindenféle kamu illetékekkel együtt, alig kerül a két-háromszorosába, mintha magadnak intéznéd.

20 évesen már illene tudnod használni a netet.

Tán még külföldiül is tanítottak vagy esetleg tudsz is...

2018. jún. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Te most tényleg minket dolgoztatnál, ahelyett, hogy rágugliznál valamelyik utazási iroda ajánlatára?

Tényleg ügyes. Mellesleg ugye tudod, hogy utazási irodával csak a félkegyelműek utaznak 2018-ban?

2018. jún. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Figyelj, 9 èvet éltem Pàrizsban, és ma is nagyonnagyon gyakran megyek.

Ez alapjàn elmondhatom neked, hogy :

1. Teljesen felesleges utazàsi irodàval kimenni

2. Hogy mennyi pénzbe lesz, az nagyban attól függ, hogy milyen igényeid vannak. Ki lehet jönni viszonylag korrekt pènzből, de az isten pénzét is el lehet költeni.


Repülőjegy : nem feltétlenül kell menetrendszerinti jàratra kidobni egy csomó pénzt, rengeteg fapados is megy. Érdemes kinézni azt az időpontot, amikor viszonylag olcsóbbak a jegyek (vagyis nem nyàri szünetben meg hosszú hétvégéken). Ha pl tudsz vàrni szeptemberig, akkor màris jelentősen fogsz tudni spórolni a repjegyed àràn. Skyscanner.com tökèletes alkalmazàs erre.


Szàllàs : couchsurfing a legolcsóbb, de ha sajàt magad szeretnél lenni, akkor szàmos jó ajànlat van pl az Airbnb-n, de pl a Pàrizsi magyarok oldalon is vannak kinn élők, akik a szàllodai àraknàl jóval olcsóbban adnak ki vendégszobàt. Oké, itt nem takarítanak ki mindennnap, mint egy hotelben, de pl hűtő / konyha mivel van a szobàban, simàn megoldható egy egyszerűbb szendvics vagy vacsora összedobàsa. Ha ezek nem jönnek be, a bookingon is van pàr szàllàs amit tudok ajànlani. Én àltalàban a Béatrice et Emmanuel Tour Eiffel Meublében, vagy valamelyik Ibis hotelben (àltalàban rue Faubourg Montmartre) szoktam aludni. Ezek is 80 euro körül vannak éjszakànként (ennél olcsóbban irodànàl se tudsz foglalni).


Kaja : délben mindig olcsóbb enni, mint este. Pl délben a vàrosban szinte mindenhol van déli menüsor (bàrmelyik bisztroban) de pl a vietnami, kínai kajàldàkban, pékségekben, Dailymonop' üzeletekben olcsón, 10 euro körül / alatt simàn ehetsz egy tàplàló levest, vagy salàtàt quiche-el, esetleg màs, előre elkészített, mikrozható fogàst.

Estère vehetsz sajtot, bort, kenyeret, az vacsinak tökéletes, és szintén nem kerül sokba. Ha étterembe mész, az italon is spórolhatsz pl, ha nem üveges bort kérsz, hanem asztalit (vin en pichet) ami azèrt egész iható minőség, illetve nem àsvànyvizet rendelsz, hanem csapvizet (carafe d'eau).

Az utazàsi irodàk rendszerint turistagyàrakba viszik enni a turistàkat, az ottani menük a minőséghez képest jelentősen túlàrazottak. Finomat nem fogsz enni, ellenben jellegtelen kajàt a valós àr többszöröséèrt igen.


Múzeumi belépők : a hónapnak àltalàban az első vasàrnapjàn az összes àllami fenntartàsú múzeum ingyenesen làtogatható. Nemzetközi diàkkal pedig kedvezményes jegyeket vehetsz. Ez se lesz olcsóbb az utazàsi irodànàl.

Ha pl veszel egy 3 vagy 5 napos Paris Pass kàrtyàt, abban benne van a korlàtlan közlekedés, plusz mindenféle egyéb kedvezmények (múzeumok, éttermek).

Ha ez vigasztal, én először 18 évesen làtogattam el Pàrizsba, 1996-ban, és sajàt magamnak szerveztem màr akkor is... pedig akkor még messze nem volt ennyi lehetőség, mint ma...

2018. jún. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Párizsba minden utazási irodával menni? Veszel egy repjegyet meg veszel egy szállást.
2018. jún. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyébként meg helyesen "en bloc" azaz egyben.

A francia az m vagy n betűk helyett az e betűt orrhangú a-nak ejti

2018. jún. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
*m vagy n betűk előtt
2018. jún. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!