Kezdőoldal » Utazás » Európa » Franciaországban viselhetek...

Franciaországban viselhetek magamon önvédelmi kést?

Figyelt kérdés
Természetesen tokban, mellkasra rögzítve. Használni valószínűleg úgysem merném, csupán elrettentésként kéne az esetleges "rosszakarók" felé.
2018. jún. 17. 09:13
1 2
 1/11 anonim válasza:
A rosszakarók alatt a migránsokat érted?
2018. jún. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem feltétlenül. Inkább a szakosodott zsebeseket, tolvajokat, kötekedőket, turistavadászokat - származástól függetlenül.
2018. jún. 17. 09:31
 3/11 anonim ***** válasza:
47%
'Használni valószínűleg úgysem merném' - cicuka, ez kb. azonnal meg is latszana rajtad, az elso 2 masodpercben kiszednek a kezedbol es azzal szurnanak le. Ja, es azon se csodalkozz, ha a mellkasra rogzitett 'onvedelmi' kesed miatt a rendfentartok TEGED itelnek 'rosszakaronak' es sokkoloval vagy eles fegyverrel artalmatlanitanak.
2018. jún. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
#3 Túl sok akciófilmet nézel, "cicuka"...
2018. jún. 17. 09:53
 5/11 anonim ***** válasza:
Vihetsz, de akkor mar inkabb menj olyan helyre amitol nem felsz
2018. jún. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Abban igaza van az egyik válaszolónak, hogy ha a melleden nagyobb kést hordasz, akkor jó eséllyel a rendörök lekapcsolnak idönként, mert azt hiszik, valakit meg akarsz támadni.


Az esetleges bünözöket meg nem riasztja el, mert mire észbekapnál, már az ö kezükben van.

2018. jún. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mekkora a hivatalosan megengedett pengehossz?

8 cm?

A fölött fegyver?

Nem?

Szerintem inkább maradj otthon ha ilyen paragép vagy.

Ezt nem bántásból mondom.

Én is rühellem a fekákat, de a késeddel együtt megennének reggelire.

2018. jún. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nekem elég, ha csak egy pillanatra elgondolkodik az illető. Nem vagyok kriminálpszichológus, de azt tudom, hogy általában a kiszolgáltatottnak tűnő áldozatokra csapnak le, akiknél minimális a kockázat. Ha egy önvédelmi eszköz látványa akár 1%-ot elrettentést is jelent, nekem már megérné.


De nem emiatt kérdezem, hanem a francia törvények tekintetében, hogy egyáltalán lehet-e. A rendőröknek meg tudom magyarázni, hogy miért van rajtam, de ha egyértelmű szabálysértés, akkor ugyebár nincs mit.

2018. jún. 17. 11:19
 9/11 anonim ***** válasza:

Rossz a logikad, egy lathato helyre tett onvedelmi eszkozrol egy viszonylag biztonsagos helyen szerintem mindenkinek az jonne le, hogy egy paras csicska vagy, konnyu celpont. Azt se sejted, hogy mekkora gyakorlat kell, hogy stresszhelyzetben azt elo tudd kapni es hasznalni.


Ha parazol, jobban jarsz egy nagy meretu, massziv esernyovel, max azt hiszik, hogy angol vagy, es felmeresek szerint mar egy esernyovel szemben sem kockaztat a legtobb tamado.

2018. jún. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

2012-es törvény óta "arme blanche" nak szàmít, azaz olyan fegyvernek, ami nem tűzfegyver.


A vàsàrlàsa lehetséges, egyetlen feltétele, hogy 18 év felett legyél.

Viszont viselni nem viselheted, csak ha hivatalos papírod van róla, hogy a francia rendvédelmi / honvédelmi szerv tagja vagy.

Ha észreveszik rajtad, akkor 15 000 euróig terjedő pénzbírsàg, és 1 évig terjedő börtönbüntetés a szankció.


Emellett pl egy bevàsàrlóközpontba / nagyobb turistalàtvànyossàgba sem fogsz tudni bemenni, ugyanis ott is egy ideje fémdetektorokkal vizsgàlnak àt, amin egyből fennakadsz, ès a legutóbbi tàmadàsok óta baromira nem teketóriàznak, hanem ràdhívjàk a zsarukat.

2018. jún. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!