Kezdőoldal » Utazás » Európa » Anglia-i úthoz milyen okmányok...

Anglia-i úthoz milyen okmányok kellenek?

Figyelt kérdés

Külföldre szeretnék menni dolgozni találtam is néhány jónak tűnőt Angliában. Azért ott kerestem mert többet értek angolul mint németül pl Ausztriai munkához német kell.

Meg hobbi szinten tanulom a nyelvet.



2018. jún. 22. 04:30
 1/7 Lacmaster válasza:
Maga az országba személyi vagy Útlevéllel utazhatsz be!De szerintem jobb mindkettő, mert pl. bankok nem szeretik csak az útlevelet!!A hobbiszintű angol kérdés mit takar!?6.5 évig éltem kint, ott tanultam meg a nyelvet..Mai szemmel, nem mennék még egyszer, így ki..!!! Nagyon figyelj oda, milyen munkát vállalsz el!!!Igazából itthon hirdetett állások 90%-a kamu, vagy lehúzós!!!!! Ha kint vagy, van szállás, onnan sokkal könnyebb munkát találni!! De 4-500 ezer nélkül én nem indulnék ki...Csak egy szoba 40 ezer/hét és kérnek két hét foglalót...
2018. jún. 22. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem voltam kint csak itthon próbálok tanulni.

De konkrétan ezt amunkát találtam.



[link]

2018. jún. 22. 11:22
 3/7 Norman Bates ***** válasza:

Inkabb magadnak intezd, olyasmi melot mint amit linkeltel te is talalsz pillanatok alatt. Erdemesebb kerulni a magyarokat, nem nagyon van aki tenyleg joszandeku, altalaban atbaszas/lehuzas a vege.

Lepj be angliai magyar csoportokba facebookon ltt is tudnak hasznos infokkal segiteni neked.

2018. jún. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Minimális nyelvtudással maradj a seggeden, mert az első percben átvernek :)
2018. jún. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
már vártam hogy mikor jönnek a hasonló válaszok. persze utánanézek annak a munkának /munkahelynek ahova menni szeretnék. még nem dőlt el semmi csak próbálok tervezni. de ezt a magyar mentalitást gyűlölöm "maradj a seggeden mert úgyis csak átvernek" "a külföldi munkák 90%-a átverés" tudom hogy vannak csalók ezért is leszek nagyon óvatos és próbálok kinti magyar helyet találni.
2018. jún. 23. 01:02
 6/7 anonim ***** válasza:

De komolyan, annyit nem tudsz megcsinálni magadtól, hogy utánanézz, hogy milyen okmány kell? (Ami nagy utánanézést egyébként se igényel, mert teljesen egyértelmű józan ésszel is)

Akkor ne lepődj meg, ha valaki egyből arra figyelmeztet, hogy vigyázz nehogy átverjenek, hiszen ott sokkal kevésbé egyértelmű dolgokra kell figyelned.

2018. jún. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én 10 éve élek Angliában, munkaközvetítő irodában dolgozom (nem magyar cég, hanem kinti angol cég) Nagyon sokszor találkoztam olyan magyarokkal akik hasonló otthoni álláshirdetésre jöttek ki, és nagyot buktak. Sajnos a legtöbb tényleg átverés. Az álláshirdetés amit linkeltél így elsőre nem tűnik igaznak. Sőt biztos vagyok benne, hogy kamu. Elmondom miért.

Mert a 600 ezer forint ma olyan 1600 gbp-nek felel meg. Nyelvtudás nélkül, takarító állásért még egy született angol sem keres ennyit. Ilyen munkákra csakis minimálbéres állás van. Egy cég sem fog ennyit fizetni ilyen munkáért. Ennél komolyabb állásokban van ennyi bér. Ha otthon nézel állást, akkor vedd figyelembe az itteni munkaerő piac árakat. Inkább higgyél olyan állásban ahol a minimálbéres megközelítés van, mint ennek a meseszerű ajánlatnak. Sokat tudnák mesélni olyan elkeseredett magyarokról aki ilyen álláshirdetésre jöttek ki, és se munka, se szállás. De előre elkért pénzüket már nem kapták vissza.

Szóval fogadd meg a jó tanácsomat.

1. Túl magas fizetésnek ne dőlj be

2. Soha ne fizess semmiféle regisztrációs, vagy bárminek is nevezzék díjakat.

3. Járj utána, hogy aki az állást hirdeti az valós, van engedélye stb.


Mint írtam én ebben dolgozom, és bár kisvárosban, de munka mindig akad.

Inkább egyénileg keress munkát, jobban jársz, és spórolsz is.

sok sikert.

A kérdésedre a válasz

- munkavállaláshoz útlevélre van szükséged. Elvileg a személyi is jó, de nem szívesen foglalkoznak vele ( mi sem, oka egyszerű. Sok gazdasági bevándorló van, sok idegen igazolvány. AZ útlevél az egész világon könnyen alkalmazható)

- Ha kijössz, otthon ideiglenesen vagy véglegesen szüneteltesd a TB-t. Nem fizethetsz egyszerre 2 országban TB-t. Ha itt dolgozol majd, akkor itt kell fizetned)

- Adódat rendezd otthon.

- legyen pénzed, mert az elején szükséged lesz rá. Amíg ügynökségi dolgozó vagy az első béred 2 héttel később lesz. Addig meg élni kell.

- Itt kint kell intézned majd pár dolgot amik nélkül nem is tudnál dolgozni.

sok sikert.

2018. jún. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!