Kezdőoldal » Utazás » Európa » Budapest Prága vonattal?

Budapest Prága vonattal?

Figyelt kérdés

Így nyáron egy korai vonat mennyire szokott tömve lenni?

Hely jegyet kell venni rá?

A táj milyen?

A szerelvények?

Igazából minden infó jöhet.


2018. jún. 28. 18:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Kell rá helyjegy (nemzetközi forgalomban), úgyhogy biztos helyes lesz. A Prágából vissza induló vonatra fel szokott szállni indulás előtt egy magyar fazon kéregetni ("jegyre kell"), nem érdemes neki pénzt adni.
2018. jún. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Érsekújvártól Pozsonyig gyakran vannak sokan, aztán Pozsonyban cserélődik a tömeg, onnan is bőven vannak brnoi és prágai utasok.


Helyjegy váltása nem kötelező, de egyes kedvezményes jegyekhez alapból jár.


Ami a tájat illeti, szerintem semmi extra


Szerelvények:


-A Hungária magyar szerelvénnyel (és egyszem német kocsival) közlekedik, a kocsik többségét nemrég újították fel (elég gazdaságosan, leginkább az új festés, az új kárpit, és a 230V+USB csatlakozók feltűnőek). Az étkezőkocsi elég drága ( [link]


-Az éjszakai "Metropol" vonatban cseh kocsik közlekednek, az ülőkocsikat néhány éve újították fel, a fekvőhelyesek lassan kipofozásra kerülnek (de azért most is korrektek). A hálókocsi Európa egyik legkorszerűbbje. Az ülőkocsik és az egyik háló kora hajnalban ér ki (vissza éjjel indul), a fekvőt és a másik hálót a kényelmesebb alvás érdekében éjjel átsorozzák, így emberi időben, reggel 8-kor ér Prágába (és este 9 kor indul vissza). Étkezőkocsi nincs, de a fekvő- és hálókocsik utasai a kocsikísérőnél tudnak venni ezt-azt (kávé, tea, üdítő, szendvics, tusfürdő, stb.) és a hálókocsiban utazóknak ingyen reggeli is jár. A hálókocsiban közös zuhanyzó van, a DeLuxe fülkéknak saját zuhanyzóik vannak.


-A Metropolitan néven futó nappali vonatok cseh szerelvénnyel közlekednek, a kocsik általában korrekt állapotban vannak (főként újszerű és felújított kocsik). Az étkezőkocsi árban nem rossz, a minőségre sem szoktak panaszkodni: [link]

2018. jún. 29. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mindenképp cseh szerelvénnyel menjetek, az étkezőkocsiban jó és rekatíve olcsó a sör, normális a személyzet és jó a kaja is. Én már a Dunakanyart egy jó pilzeni mellől szoktam csodálni.
2018. jún. 29. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nagyon hasznosak voltak.
2018. jún. 29. 11:03
 5/6 anonim válasza:

Érsekújvár (Nové Zámky) és Pozsony (Bratislava) vonalon közlekedek rendszeresen. Ezen a szakaszon van sok ember, főleg hétköznap reggel, munkaidő után és szemeszter közben főleg vasárnap 17.00 után.

A táj ezen a szakaszon nem igazán érdekes, de bambulni megteszi :D Budapestről induló Eurocityn a szerelvények tiszták és kényelmesek szoktak lenni.

Magyarral óvatosan, Dél-Szlovákiában sokan megértik :D (előfordult velem, hogy kibeszéltek magyarul, mert azt hitték, hogyha Szlovákiában szálltam fel, nem tudok magyarul, és jól meglepődtek, mikor megköszöntem az őszinteséget :D )

Hely jegy nem kötelező, de én is utaztam Prágába ezzel a vonattal, és szerintem mindenképp megéri.

2018. jún. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kell rá helyjegy. Amikor én mentem, Budapesten viszonylag kevesen szálltak fel rá, de ahogyan előttem is írták, Szlovákiában cserélődik a tömeg, utána már jó sokan voltunk. Visszafelé németekkel voltam egy kabinban (odafelé nem kabinos vonattal mentünk).

Ugyan Csehországban közlekedik a leghosszabb ideig a vonat, de én Magyarországon és Szlovákiában láttam a legszebb tájakat az ablakból.

2018. jún. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!